Let balónem pro dva po celé ČR

5 hvězdičky 5/5 (21 recenzí)
                          Vámi vybrané místo po ...
Vámi vybrané místo po ...
Let balónem pro dva po celé ČR
Sleva
Doporučujeme
let balónem4.jpg let balónem10.jpg
Vyberte si variantu vašeho zážitku
Počet variant (3)

Klasický let pro 2 osoby

Sleva
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 2
8.580 Kč 7.980 Kč

Prémiový let pro 2 osoby

Sleva
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 2
10.580 Kč 9.980 Kč

Privátní let pro 2 osoby

Sleva
Nejprodávanější
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 2
16.490 Kč 15.960 Kč

Nebuďte sardinky! Leťte s námi malým balónem za super cenu. Zažijte romantický let balónem pro dva se starty kdekoliv po celé ČR!

Ceny od 7.980 Kč
Mapa míst
pořádání zážitku
Mapa
Vše o nákupu
zážitku
Vše o nákupu
Zeptejte se na
dotaz k zážitku
Obálka

Co zažijete Šipka

Zažijte neopakovatelný pocit při letu balonem, kdy plujete vzduchem v absolutním tichu za občasných zvuků hořáku. Ať už zvolíte let balonem pro dva v nejpopulárnějších lokalitách jako je Brno, Český ráj, České Budějovice, Karlštejn nebo Pálava, s námi vždy potěšíte milovanou osobu nebo darujete neopakovatelný zážitek kolegovi.

Vyberte si lokalitu, kde chcete startovat a roční období, které je Vám příjemné, aby byl Váš zážitek nezapomenutelný. Let je obohacen o řadu drobností,  zkušený pilot zajistí tu pravou atmosféru a Vy si tak užijete let balonem plnými doušky. Platnost poukazu je 24 měsíců!

Podívejte se na let balónem pro dva s poukazy v akci s cenou od 7 600 Kč pro dva. Najdete je v lokalitách Jihomoravský kraj, Pálava, Středočeský kraj, Český ráj, Vysočina, Liberecko nebo Olomoucko.

ℹ️ Cena pro "Let balónem pro dva" vždy obsahuje:

 • Pojištění obou pasažérů
 • Obsluhu letušky a péče o Vaše pohodlí
 • Let o délce 50 – 70 min, dle povětrnostních podmínek a zajištění bezpečnosti
 • Náš originální křest vzduchoplavce s přípitkem
 • Křestní list k zarámování
 • Odvoz na místo startu
 • Tzv. kilometrovné, které si některé společnosti účtují (naši piloti se nachází po celé ČR a tak to za Vámi máme vždy blízko😉)  Cena letenky je tedy v našem ceníku konečná bez dalších příplatků!
 • Naše cena letu balonem je vždy nastavena tak, aby nemuselo docházet ke zkrácení letu, naopak ve většině případů trvají naše lety déle než hodinu. Nemusíte se ani bát, že bychom Vás nutili do otravné činnosti, jako je práce, jelikož od práce tu máme náš početný tým a Vy se můžete jen kochat pohledem na pracující personál. Pokud se ovšem budete chtít zapojit, rádi Vaši pomoc uvítáme.

Počet osob:
Nebuďte sardinky a zažijte to s námi! Létáme pouze v menším balónu pro max 10 osob + pilot.
V čem je let malým balónem lepší oproti hromadným letům pro 11 a více osob, jejichž hlavním cílem je minimalizace nákladů na úkor lepšího zážitku? Díky menšímu počtu osob na palubě panuje osobitý přístup k pasažérům, pilot se tak může věnovat dostatečně každému z nich. Největší výhodou malého koše je rychlost balonu, kdy za kratší dobu vidíte mnohem více!

Speciální předpoklady:
Děti mladší 12 let včetně mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby. Děti ve věku 13 - 18 let musí mít písemný souhlas rodiče.

Délka letu: let cca 1 hod. (50 – 70 min. dle podmínek pro přistání), celá akce 3 hodiny. A tím, že létáme v malém balónu (tryskáči😊) dostaneme se dál a uvidíte víc!

📹Podívejte se na malou ukázku z výšky našeho balónu 😊!

🎈Lokalita/startovní místo:

 • Privátní lety startujeme odkudkoliv (špendlík na mapě je pouze orientační), i ze zahrad a Vašich obcí. Vybereme vhodnou plochu pro let nad místy, která jsou Vám blízká a přijedeme za Vámi kamkoliv.
 • Sdílené lety startujeme po celé ČR dle Vašeho výběru.

📅 Termíny:

 • Termín privátního letu je zcela přizpůsoben Vašemu přání po dohodě s pilotem, záleží pouze na počasí.
 • I v sezoně Vám můžeme slíbit termín sdíleného letu do týdne pokud se jedná o pracovní dny, víkendové termíny jsou volné dle Vašich možností a obsazenosti pilota max. do 3 týdnů.

Neváhejte tedy a po zakoupení rezervujte v našem on-line rezervačním systému.

Prémiový let balonem (s piknikem):
Zažijete vyhlídkový let balonem tak jak jej znáte např. z filmu Vratné láhve - je totiž s výhodami a prémiemi navíc!
A jaké že to jsou výhody?

 • Během letu Vás rádi vyfotíme z koše balonu, takže budete mít na památku skvělé fotografie a náš pozemní tým se postará o dokumentaci přímo ze země, můžete si tak připomenout nezapomenutelný zážitek každým dnem.
 • Po absolvování letu od nás obdržíte originální dárek na památku.
 • Budete navíc rozmazleni bohatým piknikem, jenž je možné využít v průběhu letu, tak především po přistání po samotném křtu. Můžete se těšit na lahodný sekt, děti na dětský šampus a něco lahodného k zakousnutí – domácí uzené od samotného mistra řezníka. 👌

Privátní let balonem:
Tento let balonem je vhodný jako svatební dar, k výročí svatby nebo k žádosti o ruku. Během letu máte zaručené soukromí, až na pilota, který se Vám stará o poklidný průběh letu.
Privátní let balonem obsahuje navíc:

 • přijedeme za Vámi kamkoliv
 • kýžené soukromí
 • letuška pouze pro Vás a péče o Vaše pohodlí
 • bohatý piknik s přípitkem pouze pro Vás.

Průběh zážitku Šipka

Setkání s pilotem a posádkou:
Několik hodin před plánovaným časem setkání Vám potvrdíme konání letu s ohledem na aktuální předpověď počasí a upřesníme Vám čas a místo setkání. S Vaším pilotem a posádkou balónu se setkáte na předem domluveném místě, kde Vás podrobně seznámí s celým průběhem letu. Místo setkání je většinou i místem startu balónu, ale je možný také přejezd na jiné místo.

Příprava balónu k letu:
Příprava balónu k letu trvá 15 až 20 minut. Posádka připraví obal balónu, koš, hořáky, láhve s plynem a ostatní nezbytné vybavení a vše důkladně prověří. Přípravy balónu se můžete aktivně účastnit, členové posádky Vám řeknou co a jak. Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni ke startu.

Start, let a přistání:
Během letu můžete fotit, filmovat, telefonovat ale hlavně se dívejte. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů ale během letu vystoupá minimálně do 500 metrů nad zem, kde se konečně můžete pořádně rozhlédnout. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání.

Slavnostní křest:
"V balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý kdo poprvé letí balónem a vrátí se na zem, jako by se podruhé narodil a proto musí být řádně pokřtěn." Proto vždy po letu křtíme "prvoletce", kteří tak získávají nové balonářské jméno.

Návrat z letu:
Po úspěšném letu, sbalení balónu a dopití poslední kapky šampaňského nasedneme do doprovodných vozů a odjedeme zpět na místo startu. Příjezdem na místo startu let končí.

Recenze zážitku (21) Šipka

„Super. Pilot skvělé :-) Nádherný zážitek a pěkně to celé udělali i s pasováním. Bylo vidět, že si to užívají pilot i asistence.“

5 /5

5 hvězdičky

Daniel Tylš | 23. 5. 2024

Let balónem pro dva po celé ČR | Privátní let pro 2 osoby

„Velká spokojenost, příjemný pilot, Vyšlo krásné počasí, takže výhled na krajinu úžasný. Ještě znovu moc děkuji . Vaňková Bohumila“

5 /5

5 hvězdičky

Bohumila Vaňková | 19. 11. 2023

Let balónem pro dva po celé ČR | Klasický let pro 2 osoby

„Úžasný zážitek, pilot balonu Petr Janoušek je velmi příjemný a šikovný,moc mu děkujeme za krásný let a perfektní přistání. Hynkovi“

5 /5

5 hvězdičky

Josef Hynek | 18. 11. 2023

Let balónem pro dva po celé ČR | Privátní let pro 2 osoby

Dotazy k zážitku Šipka

Jaká jsou odletová místa pro lety balónem?

odpověd Šipka

Privátní lety startujeme kdekoliv po celé ČR i ze zahrad a Vašich obcí smiley. Přijedeme za Vámi opravdu kamkoliv. Vybereme vhodnou plochu pro let nad místy, která jsou Vám blízká, aby byl Váš let balónem jedinečný zážitek!

 

Sdílené lety (tedy klasickou a prémiovou variantu) odlétáme z těchto lokalit po celé ČR:

Jižní Morava: Brno, Vyškov, Tišnov, Kuřim, Blansko, Rájec Jestřebí, Pálava, Mikulov, Znojmo / Vranov nad Dyjí, Lednicko–Valtický areál a okolí, Kroměříž, Zlín.
Praha a okolí: Karlštejn, Konopiště, Český Šternberk, Český Ráj, Říp / Roudnice n. L.
Severní a západní Čechy: Český ráj, Kost, Trosky, České středohoří (Milešovka), Ústí nad Labem, Plzeň / Žebrák + Zbiroh.
Severní Morava: Šumperk / Jeseník, Potštejn, Vamberk, Žamberk, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Opava, Hradec nad Moravicí, Frýdek Místek / Hukvaldy, Štramberk.
Střední Morava: Olomouc, Bouzov, Svitavy, Boskovice, Letovice, Hranice n.M.
Vysočina: Lipnice n.S. / Humpolec, Pelhřimov, Jihlava, Havl. Brod, Žďár nad Sázavou / Zelená hora, Nové Město na Moravě, Pernštejn, Třebíč, Jemnice, Telč, Seč, Skuteč.
Liberecký a Královehradecký kraj: Hrubá skála, Trosky, Mladějov, Kost, Turnov, Jičín, Sedmihorky, Česká lípa (Máchovo jezero, Bezděz), Liberec, Varnsdorf (Krásná Lípa, Šluknov, Rumburk).
Další: Hluboká nad Vltavou, České Budějovice, Český Krumlov, Nepomuk (u Plzně), Slavonice, Ostrava, Frýdek - Místek, Hradec Králové, Pardubice.

Jaký typ letu balónem si mám vybrat?

odpověd Šipka

Můžete si zvolit více variant jak si vyhlídkový let balonem po celé ČR užít:

 1. Nejprodávanější variantou jsou sdílené lety a to klasický a prémiový let balónem.  Jedná se o lety s ostatními vzduchoplavci v koši balonu. Prémiový let je  navíc obohacen o řadu drobností a piknik.

 2. Finačně náročnější avšak nejvíce luxusní je privátní let balonem, kdy v koši balonu je krom Vás pouze pilot a nejste nikým a ničím rušeni. Privátní let Vám odstartujeme odkudkoliv vyjma soukromých pozemků. Nemusíte se tedy podřizovat termínům nebo místu vzletu a letenka obsahuje všechny výhody prémiového letu jako např. piknik smiley

Může si let balónem užít i dítě?

odpověd Šipka

Určitě ANO!

 • Létání v balónu doporučujeme pro děti s minimální výškou nad 120cm kvůli dohlednosti z hrany koše. Nižší mohou letět s plastovou stoličkou, nicméně pod pět let nedoporučujeme. Koš má zpravidla výšku okolo 110-125cm.
 • Miminko jako pasažéra nedoporučujeme kvůli změnám tlaku, hluku z hořáku apod. Děti pak celý let pláčou.
Vyberte si variantu vašeho zážitku
Počet variant (3)

Klasický let pro 2 osoby

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 2
8.580 Kč 7.980 Kč

Prémiový let pro 2 osoby

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 2
10.580 Kč 9.980 Kč

Privátní let pro 2 osoby

Sleva
Nejprodávanější
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 2
16.490 Kč 15.960 Kč

Nebuďte sardinky! Leťte s námi malým balónem za super cenu. Zažijte romantický let balónem pro dva se starty kdekoliv po celé ČR!

Ceny od 7.980 Kč