Klasický let balónem po celé republice

location_on kraj Praha, ... / Mapa

Vyhlídkový let horkovzdušným balónem je zážitek, na který doslova nikdy nezapomenete. Prožijte to s námi vše od přípravy balónu po slavnostní křest s přípitkem.

event Platnost certifikátu 24 měsíců
card_giftcard Luxusní dárkové balení
autorenew Výměna certifikátu zdarma
od 3 200 Kč

Výběr varianty

-7%
1 osoba
Celá ČR
Počet osob: 1
3 450 Kč 3 200 Kč
-9%
2 osoby
Celá ČR
Počet osob: 2
6 900 Kč 6 300 Kč
-9%
3 osoby
Celá ČR
Počet osob: 3
10 200 Kč 9 300 Kč
-9%
4 osoby
Celá ČR
Počet osob: 4
13 450 Kč 12 200 Kč

Vyhlídkový let horkovzdušným balónem je zážitek, na který doslova nikdy nezapomenete. Prožijte to s námi vše od přípravy balónu po slavnostní křest s přípitkem.

Co zažijete

ℹ️ Klasický let balónem kdekoliv v rámci ČR! Všichni pasažéři mají místo u kraje koše (děti od 130 cm, aby viděli přes okraj), dostatek prostoru a nerušený výhled. Zkušený pilot, který zajistí pohodovou atmosféru. Platnost poukazu je 24 měsíců! Objednejte si ten nejlepší vyhlídkový let horkovzdušným balónem ℹ️

Klasik je standardní let balonem, čili vyhlídkový let nad Vámi zvolenou krajinou v jakémkoliv ročním období, ovšem vždy za pěkného počasí. Vyhlídkový let je vhodný pro osobu v jakémkoliv věku, ať dítě nebo seniora, rodinu, známé.

Délka letu: let cca 1 hod. (50 – 70 min. dle podmínek pro přistání), celá akce 3 hodiny. Naše ceny jsou nastaveny tak, aby nemuselo docházet ke zkrácení letu, naopak ve většině případů trvají naše lety déle než hodinu. Nemusíte se ani bát, že bychom Vás nutili do otravné činnosti, jako je práce, jelikož od práce tu máme náš početný tým a Vy se můžete jen kochat pohledem na pracující personál. Pokud se Vám ovšem budete chtít zapojit, rádi Vaši pomoc uvítáme.

Nebuďte sardinky a zažijte to s námi! Běžně létáme v počtu 6 osob + pilot. Oproti hromadným letům pro 10 a více osob, jejichž hlavním cílem je minimalizace nákladů na úkor lepšího zážitku. Díky menšímu počtu osob na palubě panuje osobitý přístup k pasažérům a pilot se tak může věnovat dostatečně každému z nich.

Nejčastější lokality, kde létáme:

🔍Jižní Morava

 • Lednicko – valtický areál, Pálava, Znojmo, Brno, Tišnov, Kuřim, Blansko, Rájec Jestřebí, Radešín a okolí

🔍Severní Morava

 • Šumperk, Moravská Třebová, Ostrava, Opava + Hradec nad Moravicí, Frýdek Místek, Jeseník, Hukvaldy, Havířov

🔍Střední Morava

 • Olomouc, Bouzov, Svitavy, Boskovice, Letovice, Litomyšl, Zlín, Luhačovice, Buchlov, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Lysá Hora, Fryšták, Valašské Klobouky

🔍Vysočina

 • Humpolec, Pelhřimov, Havl. Brod, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Pernštejn, Velké Meziříčí, Třebíč, Moravský Krumlov

🔍Praha a okolí

 • Karlštejn, Konopiště, Český Ráj, Říp, Křivoklát, Žebrák

🔍Severní a západní Čechy

 • Český ráj, České středohoří, Turnov, Trutnov, Říp, Litoměřice, Ústí nad Labem, Teplice, Chomutov, Most, Karlovy Vary, Plzeň

🔍Další lokality v ČR

 • Hluboká nad Vltavou
 • České Budějovice
 • Český Krumlov
 • Třeboň
 • Červená Lhota
 • Sázava

Speciální předpoklady:

Děti mladší 12 let včetně mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby. Děti ve věku 13 - 18 let musí mít písemný souhlas rodiče. Pilot má právo vyloučit z letu osoby pod vlivem alkoholu či drog, bez možnosti náhrady.

🔍Nenašli jste zde Vámi požadovanou lokalitu? Kontaktujte nás pro individuální domluvu!

Průběh zážitku

Setkání s pilotem a posádkou:

Několik hodin před plánovaným časem setkání Vám potvrdíme konání letu s ohledem na aktuální předpověď počasí a upřesníme Vám čas a místo setkání. S Vaším pilotem a posádkou balónu se setkáte na předem domluveném místě, kde Vás podrobně seznámí s celým průběhem letu. Místo setkání je většinou i místem startu balónu, ale je možný také přejezd na jiné místo.

Příprava balónu k letu:

Příprava balónu k letu trvá 15 až 20 minut. Posádka připraví obal balónu, koš, hořáky, láhve s plynem a ostatní nezbytné vybavení a vše důkladně prověří. Přípravy balónu se můžete aktivně účastnit, členové posádky Vám řeknou co a jak. Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni ke startu.

Start, let a přistání:

Během letu můžete fotit, filmovat, telefonovat ale hlavně se dívejte. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů ale během letu vystoupá minimálně do 500 metrů nad zem, kde se konečně můžete pořádně rozhlédnout. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání.

Slavnostní křest:

"V balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý kdo poprvé letí balónem a vrátí se na zem, jako by se podruhé narodil a proto musí být řádně pokřtěn." Proto vždy po letu křtíme "prvoletce", kteří tak získávají nové balonářské jméno.

Návrat z letu:

Po úspěšném letu, sbalení balónu a dopití poslední kapky šampaňského nasedneme do doprovodných vozů a odjedeme zpět na místo startu. Příjezdem na místo startu let končí.

Preferujete soukromí? Zažijte soukromý let balonem pro dva nebo privátní let pro rodinu či pracovní tým nebo skupinu přátel. Létáme po celé ČR!

Hodnocení zážitku (2 recenze)

account_circle Křivý
5/5

Byl jsem velice spokojen, jednoznačně mohu Vaši agenturu doporučit.

Napsat dotaz

Místo/a konání zážitku

voucher-image

Vsaďte na jistotu a darujte

Univerzální dárkový poukaz

Obdarovaný si vybere sám
Více zážitků na jeden poukaz
Dražší zážitek bez problémů s doplatkem
Elektronický barevný certifikát ihned v e-mailu
Luxusní dárkové balení zdarma

Podobné zážitky

Doporučujeme
location_on Dle výběru zážitku

Vyberte dárkový poukaz v hodnotě💰, kterou si zvolíte, a obdarovaný si vybere dle vlastního přání jakýkoliv zážitek z naší nabídky. ⌛Dárkový voucher na zážitky platí 24 měsíců!

Novinka Doporučujeme
location_on Brno, ...
5 /5
Užijte si v soukromí luxusní relaxaci, pouze vy dva a privátní část wellness centra v Brně!
Novinka Doporučujeme
location_on Brno, ...
5 /5

Luxusní wellness pro dva v Brně je trefa do černého pro milovníky saunování. Nebo se jen chcete naložit do privátní vířivky a prožít romantický večer pouze ve dvou?

204 zážitků v nabídce
99%
spokojených zákazníků
12 let
na trhu
check_circle_outline
Zdarma
výměna certifikátu
favorite_border
Luxusní
dárkové balení