Klasický let balónem po celé ČR

Ohodnoťte zážitek Děkujeme za hodnocení
5/5 (13 recenzí)
                          Vámi vybrané místo po ...
Vámi vybrané místo po ...
Klasický let balónem po celé ČR
Sleva
Doporučujeme
Klasický let balónem po celé ČR Klasický let balónem po celé ČR

Nebuďte sardinky! Létáme pouze v malém balónu pro max 10 osob za super cenu se starty po celé ČR.

Vyberte variantu zážitku (7)

1 osoba Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 1
4.290 Kč 3.990 Kč

2 osoby Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 2
8.580 Kč 7.980 Kč

3 osoby Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 3
12.870 Kč 11.970 Kč

4 osoby Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 4
17.160 Kč 15.960 Kč

5 osob Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 5
21.450 Kč 19.950 Kč

6 osob Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 6
25.750 Kč 23.940 Kč

7 osob Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 7
27.990 Kč 27.930 Kč

Poukaz okamžitě na e-mailu.
Platnost 24 měsíců, výměna zdarma.

Ceny od 3.990 Kč
Dárkový poukaz

Dárkové balení
je zdarma ke každému zážitku.

Mapa míst
pořádání zážitku
Mapa
Vše o nákupu
zážitku
Vše o nákupu
Zeptejte se na
dotaz k zážitku
Obálka

Co zažijete Šipka

Let balónem je zážitek, na který doslova nikdy nezapomenete. Prožijte to s námi vše od přípravy balónu po slavnostní křest s přípitkem.

Klasický vyhlídkový let balónem po celé ČR znamená vyhlídkový let s nástupními místy po celé naší krásné republice (špendlík na mapě je pouze orientační)! Všichni pasažéři mají místo u kraje koše (děti od 130 cm, aby viděli přes okraj), dostatek prostoru a nerušený výhled. Vždy s Vám letí zkušený pilot, který zajistí pohodovou atmosféru. Platnost poukazu je 24 měsíců! Objednejte si ten nejlepší vyhlídkový let horkovzdušným balónem.

Cena pro "Klasický let balónem po celé ČR" vždy obsahuje:

 • Pojištění pasažéra
 • Obsluhu letušky a péče o Vaše pohodlí
 • Let o délce 50 – 70 min, dle povětrnostních podmínek a zajištění bezpečnosti
 • Ranní i večerní lety, záleží pouze na Vás jestli jste ranní ptáče nebo večerní sova
 • Náš originální křest vzduchoplavce s přípitkem
 • Rádi Vás vyfotíme
 • Křestní list k zarámování
 • Odvoz na místo startu
 • Kilometrovné.

Jsme fér a balónovým létáním žijeme! ❤️

 • Vlastníme více balónů, některé jsou větší pro až 10 osob, některé menší pro max. 6 osob. Co je ale podstatné je, že pokud s Vámi nenaplníme celý koš Váš termín nerušíme z ekonomických důvodů!
 • Naše cena letu balonem je vždy nastavena tak, aby nemuselo docházet ke zkrácení letu. Naopak ve většině případů trvají naše lety déle než hodinu.
 • Jen u nás máte i v té nejlevnější variantě letenky občerstvení po letu, odvoz a opravdu originální křest, na který nikdy nezapomenete.
 • Máme rádi lidi! Opravdu se Vám věnujeme, po letu nikam nespěcháme a necháváme dostatek času na to, aby mohlo vše vyznít. Protože balónové létání je o celkovém dojmu. Pro nás je let balonem zážitek a ne jen samotný let. Všechny naše piloty pečlivě vybíráme pro jejich lásku a radost z létání, to vše pak rádi přeneseme na Vás.
  Nemusíte se ani bát, že bychom Vás nutili do otravné činnosti, jako je práce, jelikož od práce tu máme náš početný tým a Vy se můžete jen kochat pohledem na pracující personál. Pokud se ovšem budete chtít zapojit, rádi Vaši pomoc uvítáme.
 • Cena letenky je konečná a na místě nic nepřiplácíte - ani kilometrovné, které si některé společnosti účtují. Naši piloti se nachází po celé ČR a tak to za Vámi máme vždy blízko😉 

Podívejte se na poukazy na let balónem se slevou od 3 800 Kč! Najdete je v lokalitách Jihomoravský kraj, Pálava, Středočeský kraj, Český ráj, Vysočina, Liberecko nebo Olomoucko.

Počet osob:
Nebuďte sardinky a zažijte to s námi!Létáme pouze v menších balónech, které mají maximální kapacitu 10 osob + pilot.
V čem je let malým balónem lepší oproti hromadným letům pro 11 a více osob, jejichž hlavním cílem je minimalizace nákladů na úkor lepšího zážitku? Díky menšímu počtu osob na palubě panuje osobitý přístup k pasažérům, pilot se tak může věnovat dostatečně každému z nich. Největší výhodou je rychlost balonu, kdy za kratší dobu vidíte mnohem více!
Nejprodávanější varianty letů vidíte v ceníku. V počtu od 6 osob a více se Vám vyplatí pořídit privátní let, který má mnoho výhod. Těšíme se na Vás! 🤗

📅 Termíny:
I v sezoně Vám můžeme slíbit termín sdíleného letu do týdne pokud se jedná o pracovní dny, víkendové termíny jsou volné dle Vašich možností a obsazenosti pilota max. do 3 týdnů.

Speciální předpoklady:

Děti mladší 12 let včetně mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby. Děti ve věku 13 - 18 let musí mít písemný souhlas rodiče.

Délka letu:
Let cca 1 hod. (50 – 70 min. dle podmínek pro přistání), celá akce 3 hodiny. A tím, že létáme v malém balónu (tryskáči😊) dostaneme se dál a uvidíte víc!

ℹ️Zajímají Vás nejčastější dotazy jako startovní místo nebo druh letenky? Podívejte se ZDE.

📹Podívejte se na malou ukázku z výšky našeho balónu 😊!

Klasik je sdílený vyhlídkový let balonem pro dva nebo rodinu či známé. Vyhlídku si můžete užít nad Vámi zvolenou krajinou v jakémkoliv ročním období, ovšem vždy za pěkného počasí. Let balonem je vhodný dárek pro osobu v jakémkoliv věku, ať dítě nebo seniora.

Průběh zážitku Šipka

Setkání s pilotem a posádkou:
Několik hodin před plánovaným časem setkání Vám potvrdíme konání letu s ohledem na aktuální předpověď počasí a upřesníme Vám čas a místo setkání. S Vaším pilotem a posádkou balónu se setkáte na předem domluveném místě, kde Vás podrobně seznámí s celým průběhem letu. Místo setkání je většinou i místem startu balónu, ale je možný také přejezd na jiné místo.

Příprava balónu k letu:
Příprava balónu k letu trvá 15 až 20 minut. Posádka připraví obal balónu, koš, hořáky, láhve s plynem a ostatní nezbytné vybavení a vše důkladně prověří. Přípravy balónu se můžete aktivně účastnit, členové posádky Vám řeknou co a jak. Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni ke startu.

Start, let a přistání:
Během letu můžete fotit, filmovat, telefonovat ale hlavně se dívejte. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů ale během letu vystoupá minimálně do 500 metrů nad zem, kde se konečně můžete pořádně rozhlédnout. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání.

Slavnostní křest:
"V balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý kdo poprvé letí balónem a vrátí se na zem, jako by se podruhé narodil a proto musí být řádně pokřtěn." Proto vždy po letu křtíme "prvoletce", kteří tak získávají nové balonářské jméno.

Návrat z letu:
Po úspěšném letu, sbalení balónu a dopití poslední kapky šampaňského nasedneme do doprovodných vozů a odjedeme zpět na místo startu. Příjezdem na místo startu let končí.

Recenze od skutečných lidí (13) Šipka

„paráda :)“

5 /5

5 hvězdičky

Iveta Předotová | 10. 6. 2024

Klasický let balónem po celé ČR | 2 osoby

„Nádhera, moc milý pilot a krásný zážitek s mojí milovanou dcerou😊👍“

5 /5

5 hvězdičky

Petra Vlašicová | 23. 5. 2024

Klasický let balónem po celé ČR | 1 osoba

„Úžasný zážitek. Pilot perfektní. Moc děkujeme a všem doporučujeme. 😊 K.“

5 /5

5 hvězdičky

Klára Kudrličková | 23. 5. 2024

Klasický let balónem po celé ČR | 2 osoby

Dotazy k zážitku Šipka

Jaká jsou odletová místa pro lety balónem?

odpověd Šipka

Privátní lety startujeme kdekoliv po celé ČR i ze zahrad a Vašich obcí smiley. Přijedeme za Vámi opravdu kamkoliv. Vybereme vhodnou plochu pro let nad místy, která jsou Vám blízká, aby byl Váš let balónem jedinečný zážitek!

 

Sdílené lety (tedy klasickou a prémiovou variantu) odlétáme z těchto lokalit po celé ČR:

Jižní Morava: Brno, Vyškov, Tišnov, Kuřim, Blansko, Rájec Jestřebí, Pálava, Mikulov, Znojmo / Vranov nad Dyjí, Lednicko–Valtický areál a okolí, Kroměříž, Zlín.
Praha a okolí: Karlštejn, Konopiště, Český Šternberk, Český Ráj, Říp / Roudnice n. L.
Severní a západní Čechy: Český ráj, Kost, Trosky, České středohoří (Milešovka), Ústí nad Labem, Plzeň / Žebrák + Zbiroh.
Severní Morava: Šumperk / Jeseník, Potštejn, Vamberk, Žamberk, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Opava, Hradec nad Moravicí, Frýdek Místek / Hukvaldy, Štramberk.
Střední Morava: Olomouc, Bouzov, Svitavy, Boskovice, Letovice, Hranice n.M.
Vysočina: Lipnice n.S. / Humpolec, Pelhřimov, Jihlava, Havl. Brod, Žďár nad Sázavou / Zelená hora, Nové Město na Moravě, Pernštejn, Třebíč, Jemnice, Telč, Seč, Skuteč.
Liberecký a Královehradecký kraj: Hrubá skála, Trosky, Mladějov, Kost, Turnov, Jičín, Sedmihorky, Česká lípa (Máchovo jezero, Bezděz), Liberec, Varnsdorf (Krásná Lípa, Šluknov, Rumburk).
Další: Hluboká nad Vltavou, České Budějovice, Český Krumlov, Nepomuk (u Plzně), Slavonice, Ostrava, Frýdek - Místek, Hradec Králové, Pardubice.

Jaký typ letu balónem si mám vybrat?

odpověd Šipka

Můžete si zvolit více variant jak si vyhlídkový let balonem po celé ČR užít:

 1. Nejprodávanější variantou jsou sdílené lety a to klasický a prémiový let balónem.  Jedná se o lety s ostatními vzduchoplavci v koši balonu. Prémiový let je  navíc obohacen o řadu drobností a piknik.

 2. Finačně náročnější avšak nejvíce luxusní je privátní let balonem, kdy v koši balonu je krom Vás pouze pilot a nejste nikým a ničím rušeni. Privátní let Vám odstartujeme odkudkoliv vyjma soukromých pozemků. Nemusíte se tedy podřizovat termínům nebo místu vzletu a letenka obsahuje všechny výhody prémiového letu jako např. piknik smiley

V kolik hodin poletíme?

odpověd Šipka

Balóny startují vždy pouze za východu či západu slunce. Čas odletu se tedy mění v závislosti na Vámi vybraném ročním obdodobí smiley Při rezervaci termínu nám sdělíte, zda chcete letět ranní či večerní let. Zpravidla je větší zájem o ty večerní wink

Dárkové balení Šipka

🎁Dárkové balení formou elegantní obálky skrývá nejen poukaz na vybraný zážitek, ale také věnování, které Vám pošleme prázdné k Vašemu osobnímu vyplnění nebo natiskneme Vámi doplněný text z objednávky. Dále pokyny k zážitku, které obdarovaného informují o bezproblémovém využití poukazu. Nemusíte se o nic starat, dárkový poukaz je již připraven k předání.
 
 

Nebuďte sardinky! Létáme pouze v malém balónu pro max 10 osob za super cenu se starty po celé ČR.

Vyberte variantu zážitku (7)

1 osoba Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 1
4.290 Kč 3.990 Kč

2 osoby Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 2
8.580 Kč 7.980 Kč

3 osoby Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 3
12.870 Kč 11.970 Kč

4 osoby Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 4
17.160 Kč 15.960 Kč

5 osob Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 5
21.450 Kč 19.950 Kč

6 osob Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 6
25.750 Kč 23.940 Kč

7 osob Vybrat

Sleva
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 7
27.990 Kč 27.930 Kč

Poukaz okamžitě na e-mailu.
Platnost 24 měsíců, výměna zdarma.

Ceny od 3.990 Kč
Dárkový poukaz

Dárkové balení
je zdarma ke každému zážitku.

Nejžádanější zážitky v sekci vyhlídkový let balónem

Let balónem pro dva po celé ČR
Sleva
Doporučujeme
5 (25) 5 (28)
                              Vámi vybrané místo po celé ČR. Upřesníte si při rezervaci termínu s dispečerem.
  
Vámi vybrané místo po celé ČR. Upřesníte si při rezervaci termínu s dispečerem.

Let balónem pro dva po celé ČR

od 7.980 Kč
Let balónem Český ráj
Sleva
Doporučujeme
5 (23) 5 (26)
                              Vámi vybrané místo v Českém ráji. Upřesníte si při rezervaci termínu s dispečerem.
  
Vámi vybrané místo v Českém ráji. Upřesníte si při rezervaci termínu s dispečerem.

Let balónem Český ráj

od 3.800 Kč
Klasický let balónem po celé ČR
Sleva
Doporučujeme
5 (13) 4 (14)
                              Vámi vybrané místo po celé ČR. Upřesníte si při rezervaci termínu s dispečerem.
  
Vámi vybrané místo po celé ČR. Upřesníte si při rezervaci termínu s dispečerem.

Klasický let balónem po celé ČR

od 3.990 Kč
Privátní let balónem po celé ČR
Sleva
Doporučujeme
5 (8) 5 (9)
                              Vámi vybrané místo po celé ČR. Upřesníte si při rezervaci termínu s dispečerem.
  
Vámi vybrané místo po celé ČR. Upřesníte si při rezervaci termínu s dispečerem.

Privátní let balónem po celé ČR

od 15.950 Kč