Klasický let balónem po celé ČR

5 hvězdičky 5/5 (10 recenzí)
                          Odletová místa po celé ...
Odletová místa po celé ...
Klasický let balónem po celé ČR
Sleva
Doporučujeme
klasický let balonem.jpg let balonem1.jpg
Vyberte si variantu vašeho zážitku
Počet variant (7)

1 osoba

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 1
4.290 Kč 3.990 Kč

2 osoby

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 2
8.580 Kč 7.980 Kč

3 osoby

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 3
12.870 Kč 11.970 Kč

4 osoby

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 4
17.160 Kč 15.960 Kč

5 osob

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 5
21.450 Kč 19.950 Kč

6 osob

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 6
25.750 Kč 23.940 Kč

7 osob

Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 7
27.990 Kč

Nebuďte sardinky! Létáme pouze v malém balónu pro max 10 osob za super cenu se starty po celé ČR.

Ceny od 3.990 Kč
Mapa míst
pořádání zážitku
Mapa
Vše o nákupu
zážitku
Vše o nákupu
Zeptejte se na
dotaz k zážitku
Obálka

Co zažijete Šipka

Let balónem je zážitek, na který doslova nikdy nezapomenete. Prožijte to s námi vše od přípravy balónu po slavnostní křest s přípitkem.

Klasik je sdílený vyhlídkový let balonem pro dva nebo rodinu či známé. Vyhlídku si můžete užít nad Vámi zvolenou krajinou v jakémkoliv ročním období, ovšem vždy za pěkného počasí. Let balonem je vhodný dárek pro osobu v jakémkoliv věku, ať dítě nebo seniora.

ℹ️Naše cena letu balonem je vždy nastavena tak, aby nemuselo docházet ke zkrácení letu, naopak ve většině případů trvají naše lety déle než hodinu. Nemusíte se ani bát, že bychom Vás nutili do otravné činnosti, jako je práce, jelikož od práce tu máme náš početný tým a Vy se můžete jen kochat pohledem na pracující personál. Pokud se ovšem budete chtít zapojit, rádi Vaši pomoc uvítáme.

Každá letenka vždy obsahuje:

 • Pojištění pasažéra
 • Obsluhu letušky a péče o Vaše pohodlí
 • Let o délce 50 – 70 min, dle povětrnostních podmínek a zajištění bezpečnosti
 • Náš originální křest vzduchoplavce s přípitkem
 • Křestní list k zarámování
 • Odvoz na místo startu
 • Tzv. kilometrovné, které si některé společnosti účtují (naši piloti se nachází po celé ČR a tak to za Vámi máme vždy blízko😉)  Cena letenky je tedy v našem ceníku konečná bez dalších příplatků!

Podívejte se na poukazy na let balónem se slevou od 3 800 Kč! Najdete je v lokalitách Jihomoravský kraj, Pálava, Středočeský kraj, Český ráj, Vysočina, Liberecko nebo Olomoucko.

Klasický vyhlídkový let balónem po celé ČR znamená vyhlídkový let s nástupními místy po celé naší krásné republice (špendlík na mapě je pouze orientační)! Všichni pasažéři mají místo u kraje koše (děti od 130 cm, aby viděli přes okraj), dostatek prostoru a nerušený výhled. Vždy s Vám letí zkušený pilot, který zajistí pohodovou atmosféru. Platnost poukazu je 24 měsíců! Objednejte si ten nejlepší vyhlídkový let horkovzdušným balónem.

Počet osob:
Nebuďte sardinky a zažijte to s námi! Létáme pouze v menším balónu pro max 10 osob + pilot.
V čem je let malým balónem lepší oproti hromadným letům pro 11 a více osob, jejichž hlavním cílem je minimalizace nákladů na úkor lepšího zážitku? Díky menšímu počtu osob na palubě panuje osobitý přístup k pasažérům, pilot se tak může věnovat dostatečně každému z nich. Největší výhodou je rychlost balonu, kdy za kratší dobu vidíte mnohem více!
Nejprodávanější varianty letů vidíte v ceníku. V počtu od 8 osob a více se Vám vyplatí pořídit privátní let, který má mnoho výhod. Těšíme se na Vás! 🤗

📅 Termíny:
I v sezoně Vám můžeme slíbit termín do týdne pokud se jedná o pracovní dny, víkendové termíny jsou volné dle Vašich možností a obsazenosti pilota max do 3 týdnů. Neváhejte tedy a ověřte si kapacity před Vaší objednávkou nebo rovnou rezervujte v našem rezervačním systému zde 🤗

Speciální předpoklady:

Děti mladší 12 let včetně mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby. Děti ve věku 13 - 18 let musí mít písemný souhlas rodiče.

Délka letu:
Let cca 1 hod. (50 – 70 min. dle podmínek pro přistání), celá akce 3 hodiny. A tím, že létáme v malém balónu (tryskáči😊) dostaneme se dál a uvidíte víc!

📹Podívejte se na malou ukázku z výšky našeho balónu 😊!

Průběh zážitku Šipka

Setkání s pilotem a posádkou:
Několik hodin před plánovaným časem setkání Vám potvrdíme konání letu s ohledem na aktuální předpověď počasí a upřesníme Vám čas a místo setkání. S Vaším pilotem a posádkou balónu se setkáte na předem domluveném místě, kde Vás podrobně seznámí s celým průběhem letu. Místo setkání je většinou i místem startu balónu, ale je možný také přejezd na jiné místo.

Příprava balónu k letu:
Příprava balónu k letu trvá 15 až 20 minut. Posádka připraví obal balónu, koš, hořáky, láhve s plynem a ostatní nezbytné vybavení a vše důkladně prověří. Přípravy balónu se můžete aktivně účastnit, členové posádky Vám řeknou co a jak. Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni ke startu.

Start, let a přistání:
Během letu můžete fotit, filmovat, telefonovat ale hlavně se dívejte. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů ale během letu vystoupá minimálně do 500 metrů nad zem, kde se konečně můžete pořádně rozhlédnout. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání.

Slavnostní křest:
"V balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý kdo poprvé letí balónem a vrátí se na zem, jako by se podruhé narodil a proto musí být řádně pokřtěn." Proto vždy po letu křtíme "prvoletce", kteří tak získávají nové balonářské jméno.

Návrat z letu:
Po úspěšném letu, sbalení balónu a dopití poslední kapky šampaňského nasedneme do doprovodných vozů a odjedeme zpět na místo startu. Příjezdem na místo startu let končí.

Recenze zážitku (10) Šipka

„Dobrý den Děkuji za velmi hluboký zážitek. Letěla jsem poprvé a byla jsem překvapená profesionálním přístupem vašich zaměstnanců, zodpovědnosti za náš let jako pasažérů. Ještě jednou díky a už jsem to doporučila svým přátelům a známým. S pozdravem p.Hejmalová“

5 /5

5 hvězdičky

Vratislava Hejmalová | 2. 11. 2023

Klasický let balónem po celé ČR | 1 osoba

„Dobrý den, posílám hodnocení tohoto zážitku. Musím Vás velice pochválit, i když mám strach z výšek, což při nádherném letu balónem, který jsme uskutečnili dne 9. 7. 2023 ccca kolem 6:00 hodin jsem vůbec necítil. Pro oba s přítelkyní to byl nádherný zážitek. Dále musím vyzdvihnout práci pana Habána s jeho kolegou, kteři připravily skvělý den pro určitě nás všechny, co jsme se zúčastnily letu balónem ze Žlutic. Pavel Cíl“

5 /5

5 hvězdičky

Pavel Cíl | 19. 7. 2023

Klasický let balónem po celé ČR | 2 osoby

„Skvělé, úžasné, hezky zajištěné, pilot byl velice vtipný, byla příjemná atmosféra a na konci posezení TOP.“

5 /5

5 hvězdičky

Petr Uhlíř | 19. 6. 2023

Klasický let balónem po celé ČR | 1 osoba

Dotazy k zážitku Šipka

Jaká jsou odletová místa pro lety balónem?

odpověd Šipka

Privátní lety startujeme kdekoliv po celé ČR i ze zahrad a Vašich obcí smiley. Přijedeme za Vámi opravdu kamkoliv. Vybereme vhodnou plochu pro let nad místy, která jsou Vám blízká, aby byl Váš let balónem jedinečný zážitek!

 

Sdílené lety (tedy klasickou a prémiovou variantu) odlétáme z těchto lokalit po celé ČR:

Jižní Morava: Brno, Vyškov, Tišnov, Kuřim, Blansko, Rájec Jestřebí, Pálava, Mikulov, Znojmo / Vranov nad Dyjí, Lednicko–Valtický areál a okolí, Kroměříž, Zlín.
Praha a okolí: Karlštejn, Konopiště, Český Šternberk, Český Ráj, Říp / Roudnice n. L.
Severní a západní Čechy: Český ráj, Kost, Trosky, České středohoří (Milešovka), Ústí nad Labem, Plzeň / Žebrák + Zbiroh.
Severní Morava: Šumperk / Jeseník, Potštejn, Vamberk, Žamberk, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Opava, Hradec nad Moravicí, Frýdek Místek / Hukvaldy, Štramberk.
Střední Morava: Olomouc, Bouzov, Svitavy, Boskovice, Letovice, Hranice n.M.
Vysočina: Lipnice n.S. / Humpolec, Pelhřimov, Jihlava, Havl. Brod, Žďár nad Sázavou / Zelená hora, Nové Město na Moravě, Pernštejn, Třebíč, Jemnice, Telč, Seč, Skuteč.
Liberecký a Královehradecký kraj: Hrubá skála, Trosky, Mladějov, Kost, Turnov, Jičín, Sedmihorky, Česká lípa (Máchovo jezero, Bezděz), Liberec, Varnsdorf (Krásná Lípa, Šluknov, Rumburk).
Další: Hluboká nad Vltavou, České Budějovice, Český Krumlov, Nepomuk (u Plzně), Slavonice, Ostrava, Frýdek - Místek, Hradec Králové, Pardubice.

Jaký typ letu balónem si mám vybrat?

odpověd Šipka

Můžete si zvolit více variant jak si vyhlídkový let balonem po celé ČR užít:

 1. Nejprodávanější variantou jsou sdílené lety a to klasický a prémiový let balónem.  Jedná se o lety s ostatními vzduchoplavci v koši balonu. Prémiový let je  navíc obohacen o řadu drobností a piknik.

 2. Finačně náročnější avšak nejvíce luxusní je privátní let balonem, kdy v koši balonu je krom Vás pouze pilot a nejste nikým a ničím rušeni. Privátní let Vám odstartujeme odkudkoliv vyjma soukromých pozemků. Nemusíte se tedy podřizovat termínům nebo místu vzletu a letenka obsahuje všechny výhody prémiového letu jako např. piknik smiley

Může si let balónem užít i dítě?

odpověd Šipka

Určitě ANO!

 • Létání v balónu doporučujeme pro děti s minimální výškou nad 120cm kvůli dohlednosti z hrany koše. Nižší mohou letět s plastovou stoličkou, nicméně pod pět let nedoporučujeme. Koš má zpravidla výšku okolo 110-125cm.
 • Miminko jako pasažéra nedoporučujeme kvůli změnám tlaku, hluku z hořáku apod. Děti pak celý let pláčou.
Vyberte si variantu vašeho zážitku
Počet variant (7)

1 osoba

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 1
4.290 Kč 3.990 Kč

2 osoby

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 2
8.580 Kč 7.980 Kč

3 osoby

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 3
12.870 Kč 11.970 Kč

4 osoby

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 4
17.160 Kč 15.960 Kč

5 osob

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 5
21.450 Kč 19.950 Kč

6 osob

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 6
25.750 Kč 23.940 Kč

7 osob

Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 7
27.990 Kč

Nebuďte sardinky! Létáme pouze v malém balónu pro max 10 osob za super cenu se starty po celé ČR.

Ceny od 3.990 Kč

Nejžádanější zážitky v sekci vyhlídkový let balónem

Let balónem Český ráj
Sleva
Doporučujeme
5 (12) 5 (12)
                              Odletová místa po celém Českém ráji - čtěte dále!
  
Odletová místa po celém Českém ráji - čtěte dále!

Let balónem Český ráj

od 3.800 Kč
Let balónem pro dva po celé ČR
Sleva
Doporučujeme
5 (20) 5 (20)
                              Odletová místa po celé České republice - čtěte dále!
  
Odletová místa po celé České republice - čtěte dále!

Let balónem pro dva po celé ČR

od 7.980 Kč
Let balónem Brno
Sleva
Doporučujeme
5 (21) 5 (21)
                              Odletová místa po celém Jimohoravském kraji - čtěte dále!
  
Odletová místa po celém Jimohoravském kraji - čtěte dále!

Let balónem Brno

od 3.800 Kč
Privátní let balónem po celé ČR
Sleva
Doporučujeme
5 (8) 5 (8)
                              Odletová místa po celé České republice - čtěte dále!
  
Odletová místa po celé České republice - čtěte dále!

Privátní let balónem po celé ČR

od 15.960 Kč