Klasický let balónem po celé ČR

Další varianty

Sleva
1 osoba Varianta zážitku: 1 osoba
Lokalita dle výběru
Počet osob: 1
4 290 Kč 3 990 Kč

Klasik je standardní let balonem, čili vyhlídkový let nad Vámi zvolenou krajinou v jakémkoliv ročním období, ovšem vždy za pěkného počasí. Vyhlídkový let je vhodný pro osobu v jakémkoliv věku, ať dítě nebo seniora, rodinu, známé.

Varianta obsahuje

 • Pojištění pasažéra
 • 100 % záruku, že se s vámi vrátíme na zem
 • Obsluha letušky
 • Let o délce 50 – 70 min, dle povětrnostních podmínek a zajištění bezpečnosti
 • Křest vzduchoplavce s přípitkem
 • Křestní list k zarámování
 • Drobné občerstvení po přistání
 • V případě zájmu odvoz na místo startu

Počet osob

Tento certifikát je pro 1 osobu. V koši poletí minimálně 4 a maximálně 9 osob + pilot.

Sezóna, počasí

Hlavní letová sezóna je květen - říjen. Balóny jsou závislé na počasí a rychlosti větru. V případě nepříznivého počasí ve zvoleném termínu domluvíme s pasažéry náhradní termín letu.

Další informace

Doporučujeme pohodlné, sportovní, tmavší oblečení a pevné boty. V koši balónu není větší zima než na zemi, není třeba se oblékat tepleji. Po dobu letu lze fotit a filmovat.

Rezervace

Rezervace prosím provádějte alespoň týden předem. Po zadání svého kódu naleznete všechny detailní informace k rezervaci na našem webu. 🙂

Délka trvání

let cca 1 hod. (50 – 70 min. dle podmínek pro přistání), celá akce 3 hodiny

Sleva
2 osoby Varianta zážitku: 2 osoby
Lokalita dle výběru
Počet osob: 2
8 580 Kč 7 980 Kč
Sleva
3 osoby Varianta zážitku: 3 osoby
Lokalita dle výběru
Počet osob: 3
12 870 Kč 11 970 Kč
Sleva
4 osoby Varianta zážitku: 4 osoby
Lokalita dle výběru
Počet osob: 4
17 160 Kč 15 960 Kč
Sleva
5 osob Varianta zážitku: 5 osob
Lokalita dle výběru
Počet osob: 5
21 450 Kč 19 950 Kč

Informace o zážitku

Let balónem je zážitek, na který doslova nikdy nezapomenete. Prožijte to s námi vše od přípravy balónu po slavnostní křest s přípitkem.

Klasik je sdílený vyhlídkový let balonem pro dva nebo rodinu či známé. Vyhlídku si můžete užít nad Vámi zvolenou krajinou v jakémkoliv ročním období, ovšem vždy za pěkného počasí. Let balonem je vhodný dárek pro osobu v jakémkoliv věku, ať dítě nebo seniora.

ℹ️Naše cena letu balonem je vždy nastavena tak, aby nemuselo docházet ke zkrácení letu, naopak ve většině případů trvají naše lety déle než hodinu. Nemusíte se ani bát, že bychom Vás nutili do otravné činnosti, jako je práce, jelikož od práce tu máme náš početný tým a Vy se můžete jen kochat pohledem na pracující personál. Pokud se ovšem budete chtít zapojit, rádi Vaši pomoc uvítáme. Každá letenka vždy obsahuje:

 • Pojištění pasažéra
 • Obsluhu letušky a péče o Vaše pohodlí
 • Let o délce 50 – 70 min, dle povětrnostních podmínek a zajištění bezpečnosti
 • Křest vzduchoplavce s přípitkem
 • Křestní list k zarámování

Podívejte se na poukazy na let balónem se slevou od 3 800 Kč! Najdete je v lokalitách Brno, Pálava, Karlštejn, Český ráj, Vysočina, Liberec nebo Olomouc.

Klasický vyhlídkový let balónem po celé ČR znamená vyhlídkový let s nástupními místy po celé naší krásné republice (špendlík na mapě je pouze orientační)! Všichni pasažéři mají místo u kraje koše (děti od 130 cm, aby viděli přes okraj), dostatek prostoru a nerušený výhled. Vždy s Vám letí zkušený pilot, který zajistí pohodovou atmosféru. Platnost poukazu je 24 měsíců! Objednejte si ten nejlepší vyhlídkový let horkovzdušným balónem.

Počet osob:
Nebuďte sardinky a zažijte to s námi! Létáme pouze v menším balónu pro max 10 osob + pilot.
V čem je let malým balónem lepší oproti hromadným letům pro 11 a více osob, jejichž hlavním cílem je minimalizace nákladů na úkor lepšího zážitku? Díky menšímu počtu osob na palubě panuje osobitý přístup k pasažérům, pilot se tak může věnovat dostatečně každému z nich. Největší výhodou je rychlost balonu, kdy za kratší dobu vidíte mnohem více!
Nejprodávanější varianty letů vidíte v ceníku, ale pokud máte zájem o jiný počet osob, stačí tento počet nastavit v nákupním košíku a provést pak společnou rezervaci. Těšíme se na Vás! 🤗

📅 Termíny:
I v sezoně Vám můžeme slíbit termín do týdne pokud se jedná o pracovní dny, víkendové termíny jsou volné dle Vašich možností a obsazenosti pilota max do 3 týdnů. Neváhejte tedy a ověřte si kapacity před Vaší objednávkou nebo rovnou rezervujte v našem rezervačním systému zde 🤗

Nejčastější lokality, kde létáme:
🔍Jižní Morava: Brno, Vyškov, Tišnov, Kuřim, Blansko, Rájec Jestřebí, Pálava, Mikulov, Znojmo / Vranov nad Dyjí, Lednicko–Valtický areál a okolí, Kroměříž, Zlín.
🔍Praha a okolí: Karlštejn, Konopiště, Český Šternberk, Český Ráj, Říp / Roudnice n. L.
🔍Severní a západní Čechy: Český ráj, Kost, Trosky, České středohoří (Milešovka), Ústí nad Labem, Plzeň / Žebrák + Zbiroh.
🔍Severní Morava: Šumperk / Jeseník, Potštejn, Vamberk, Žamberk, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Opava, Hradec nad Moravicí, Frýdek Místek / Hukvaldy, Štramberk.
🔍Střední Morava: Olomouc, Bouzov, Svitavy, Boskovice, Letovice, Hranice n.M.
🔍Vysočina: Lipnice n.S. / Humpolec, Pelhřimov, Jihlava, Havl. Brod, Žďár nad Sázavou / Zelená hora, Nové Město na Moravě, Pernštejn, Třebíč, Jemnice, Telč, Seč, Skuteč.
🔍Liberecký kraj: Hrubá skála, Trosky, Mladějov, Kost, Turnov, Jičín, Sedmihorky, Česká lípa (Máchovo jezero, Bezděz), Liberec, Varnsdorf (Krásná Lípa, Šluknov, Rumburk).
🔍Další: Hluboká nad Vltavou, České Budějovice, Český Krumlov, Nepomuk (u Plzně), Slavonice, Ostrava, Frýdek - Místek, Hradec Králové, Pardubice.

Klasický let balónem - cena obsahuje:

 •     Pojištění pasažéra
 •     100 % záruku, že se s vámi vrátíme na zem
 •     Obsluha letušky
 •     Let o délce 50 – 70 min, dle povětrnostních podmínek a zajištění bezpečnosti
 •     Křest vzduchoplavce s přípitkem
 •     Drobné občerstvení po přistání
 •     V případě zájmu odvoz na místo startu

Speciální předpoklady:
Děti mladší 12 let včetně mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby. Děti ve věku 13 - 18 let musí mít písemný souhlas rodiče.

Délka letu:
Let cca 1 hod. (50 – 70 min. dle podmínek pro přistání), celá akce 3 hodiny. A tím, že létáme v malém balónu (tryskáči😊) dostaneme se dál a uvidíte víc!

Průběh zážitku

Setkání s pilotem a posádkou:
Několik hodin před plánovaným časem setkání Vám potvrdíme konání letu s ohledem na aktuální předpověď počasí a upřesníme Vám čas a místo setkání. S Vaším pilotem a posádkou balónu se setkáte na předem domluveném místě, kde Vás podrobně seznámí s celým průběhem letu. Místo setkání je většinou i místem startu balónu, ale je možný také přejezd na jiné místo.

Příprava balónu k letu:
Příprava balónu k letu trvá 15 až 20 minut. Posádka připraví obal balónu, koš, hořáky, láhve s plynem a ostatní nezbytné vybavení a vše důkladně prověří. Přípravy balónu se můžete aktivně účastnit, členové posádky Vám řeknou co a jak. Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni ke startu.

Start, let a přistání:
Během letu můžete fotit, filmovat, telefonovat ale hlavně se dívejte. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů ale během letu vystoupá minimálně do 500 metrů nad zem, kde se konečně můžete pořádně rozhlédnout. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání.

Slavnostní křest:
"V balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý kdo poprvé letí balónem a vrátí se na zem, jako by se podruhé narodil a proto musí být řádně pokřtěn." Proto vždy po letu křtíme "prvoletce", kteří tak získávají nové balonářské jméno.

Návrat z letu:
Po úspěšném letu, sbalení balónu a dopití poslední kapky šampaňského nasedneme do doprovodných vozů a odjedeme zpět na místo startu. Příjezdem na místo startu let končí.

Místo/a konání zážitku : Klasický let balónem po celé ČR

Napsat dotaz

Recenze skutečných zákazníků (9 recenzí)

account_circle Pavel Cíl
5/5

Dobrý den, posílám hodnocení tohoto zážitku. Musím Vás velice pochválit, i když mám strach z výšek, což při nádherném letu balónem, který jsme uskutečnili dne 9. 7. 2023 ccca kolem 6:00 hodin jsem vůbec necítil. Pro oba s přítelkyní to byl nádherný zážitek. Dále musím vyzdvihnout práci pana Habána s jeho kolegou, kteři připravily skvělý den pro určitě nás všechny, co jsme se zúčastnily letu balónem ze Žlutic. Pavel Cíl

account_circle Petr Uhlíř
5/5

Skvělé, úžasné, hezky zajištěné, pilot byl velice vtipný, byla příjemná atmosféra a na konci posezení TOP.

account_circle Dana Mončeková
5/5

Let byl úžasný, všechno bylo v pořádku, určitě poletíme znovu,

account_circle Rudolf Volejník
5/5

Bylo to úžasné. Sladění celého týmu a luxusní let!

account_circle Petra Zaťková
5/5

Let balónem byl opravdu ZÁŽITEK !!Super komunikace a lidé též super. Mohu jen a jen všem doporučit!!

account_circle Ján Uchnár
5/5

Všem doporučuji, nezapomenutelný zážitek. :)

account_circle Ladislav Šupol
5/5

absolutní spokojenost se zážitkem. Účastnili jsme se poprvé - bez jakýchkoliv předcházejících zkušeností. Velmi příjemný kapitán balónu. Po celou dobu letu se stále něco dělo - řízené klesání, stoupání, přiblížení. Vše s komentářem a plně profesionální - s pocitem bezpečí. Krásné klidné přistání a příjemné završení letu pasováním. Plánujeme, že si letos znovu zopakujeme na podzim. děkuji a všem doporučuji

account_circle Křivý
5/5

Byl jsem velice spokojen, jednoznačně mohu Vaši agenturu doporučit.

account_circle Marína Hrozinová
5/5

Dobrý den, let balonem byl super (díky povětrnostním podmínkám jsme letěli na d přehradou). Pilot i jeho dva pomocníci byli profesionálové a nechyběl jim ani smysl pro humor. S pozdravem

Informace o zážitku

Let balónem je zážitek, na který doslova nikdy nezapomenete. Prožijte to s námi vše od přípravy balónu po slavnostní křest s přípitkem.

Klasik je sdílený vyhlídkový let balonem pro dva nebo rodinu či známé. Vyhlídku si můžete užít nad Vámi zvolenou krajinou v jakémkoliv ročním období, ovšem vždy za pěkného počasí. Let balonem je vhodný dárek pro osobu v jakémkoliv věku, ať dítě nebo seniora.

ℹ️Naše cena letu balonem je vždy nastavena tak, aby nemuselo docházet ke zkrácení letu, naopak ve většině případů trvají naše lety déle než hodinu. Nemusíte se ani bát, že bychom Vás nutili do otravné činnosti, jako je práce, jelikož od práce tu máme náš početný tým a Vy se můžete jen kochat pohledem na pracující personál. Pokud se ovšem budete chtít zapojit, rádi Vaši pomoc uvítáme. Každá letenka vždy obsahuje:

 • Pojištění pasažéra
 • Obsluhu letušky a péče o Vaše pohodlí
 • Let o délce 50 – 70 min, dle povětrnostních podmínek a zajištění bezpečnosti
 • Křest vzduchoplavce s přípitkem
 • Křestní list k zarámování

Podívejte se na poukazy na let balónem se slevou od 3 800 Kč! Najdete je v lokalitách Brno, Pálava, Karlštejn, Český ráj, Vysočina, Liberec nebo Olomouc.

Klasický vyhlídkový let balónem po celé ČR znamená vyhlídkový let s nástupními místy po celé naší krásné republice (špendlík na mapě je pouze orientační)! Všichni pasažéři mají místo u kraje koše (děti od 130 cm, aby viděli přes okraj), dostatek prostoru a nerušený výhled. Vždy s Vám letí zkušený pilot, který zajistí pohodovou atmosféru. Platnost poukazu je 24 měsíců! Objednejte si ten nejlepší vyhlídkový let horkovzdušným balónem.

Počet osob:
Nebuďte sardinky a zažijte to s námi! Létáme pouze v menším balónu pro max 10 osob + pilot.
V čem je let malým balónem lepší oproti hromadným letům pro 11 a více osob, jejichž hlavním cílem je minimalizace nákladů na úkor lepšího zážitku? Díky menšímu počtu osob na palubě panuje osobitý přístup k pasažérům, pilot se tak může věnovat dostatečně každému z nich. Největší výhodou je rychlost balonu, kdy za kratší dobu vidíte mnohem více!
Nejprodávanější varianty letů vidíte v ceníku, ale pokud máte zájem o jiný počet osob, stačí tento počet nastavit v nákupním košíku a provést pak společnou rezervaci. Těšíme se na Vás! 🤗

📅 Termíny:
I v sezoně Vám můžeme slíbit termín do týdne pokud se jedná o pracovní dny, víkendové termíny jsou volné dle Vašich možností a obsazenosti pilota max do 3 týdnů. Neváhejte tedy a ověřte si kapacity před Vaší objednávkou nebo rovnou rezervujte v našem rezervačním systému zde 🤗

Nejčastější lokality, kde létáme:
🔍Jižní Morava: Brno, Vyškov, Tišnov, Kuřim, Blansko, Rájec Jestřebí, Pálava, Mikulov, Znojmo / Vranov nad Dyjí, Lednicko–Valtický areál a okolí, Kroměříž, Zlín.
🔍Praha a okolí: Karlštejn, Konopiště, Český Šternberk, Český Ráj, Říp / Roudnice n. L.
🔍Severní a západní Čechy: Český ráj, Kost, Trosky, České středohoří (Milešovka), Ústí nad Labem, Plzeň / Žebrák + Zbiroh.
🔍Severní Morava: Šumperk / Jeseník, Potštejn, Vamberk, Žamberk, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Opava, Hradec nad Moravicí, Frýdek Místek / Hukvaldy, Štramberk.
🔍Střední Morava: Olomouc, Bouzov, Svitavy, Boskovice, Letovice, Hranice n.M.
🔍Vysočina: Lipnice n.S. / Humpolec, Pelhřimov, Jihlava, Havl. Brod, Žďár nad Sázavou / Zelená hora, Nové Město na Moravě, Pernštejn, Třebíč, Jemnice, Telč, Seč, Skuteč.
🔍Liberecký kraj: Hrubá skála, Trosky, Mladějov, Kost, Turnov, Jičín, Sedmihorky, Česká lípa (Máchovo jezero, Bezděz), Liberec, Varnsdorf (Krásná Lípa, Šluknov, Rumburk).
🔍Další: Hluboká nad Vltavou, České Budějovice, Český Krumlov, Nepomuk (u Plzně), Slavonice, Ostrava, Frýdek - Místek, Hradec Králové, Pardubice.

Klasický let balónem - cena obsahuje:

 •     Pojištění pasažéra
 •     100 % záruku, že se s vámi vrátíme na zem
 •     Obsluha letušky
 •     Let o délce 50 – 70 min, dle povětrnostních podmínek a zajištění bezpečnosti
 •     Křest vzduchoplavce s přípitkem
 •     Drobné občerstvení po přistání
 •     V případě zájmu odvoz na místo startu

Speciální předpoklady:
Děti mladší 12 let včetně mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby. Děti ve věku 13 - 18 let musí mít písemný souhlas rodiče.

Délka letu:
Let cca 1 hod. (50 – 70 min. dle podmínek pro přistání), celá akce 3 hodiny. A tím, že létáme v malém balónu (tryskáči😊) dostaneme se dál a uvidíte víc!

Průběh zážitku

Setkání s pilotem a posádkou:
Několik hodin před plánovaným časem setkání Vám potvrdíme konání letu s ohledem na aktuální předpověď počasí a upřesníme Vám čas a místo setkání. S Vaším pilotem a posádkou balónu se setkáte na předem domluveném místě, kde Vás podrobně seznámí s celým průběhem letu. Místo setkání je většinou i místem startu balónu, ale je možný také přejezd na jiné místo.

Příprava balónu k letu:
Příprava balónu k letu trvá 15 až 20 minut. Posádka připraví obal balónu, koš, hořáky, láhve s plynem a ostatní nezbytné vybavení a vše důkladně prověří. Přípravy balónu se můžete aktivně účastnit, členové posádky Vám řeknou co a jak. Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni ke startu.

Start, let a přistání:
Během letu můžete fotit, filmovat, telefonovat ale hlavně se dívejte. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů ale během letu vystoupá minimálně do 500 metrů nad zem, kde se konečně můžete pořádně rozhlédnout. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání.

Slavnostní křest:
"V balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý kdo poprvé letí balónem a vrátí se na zem, jako by se podruhé narodil a proto musí být řádně pokřtěn." Proto vždy po letu křtíme "prvoletce", kteří tak získávají nové balonářské jméno.

Návrat z letu:
Po úspěšném letu, sbalení balónu a dopití poslední kapky šampaňského nasedneme do doprovodných vozů a odjedeme zpět na místo startu. Příjezdem na místo startu let končí.

Recenze skutečných zákazníků (9 recenzí)

account_circle Pavel Cíl
5/5

Dobrý den, posílám hodnocení tohoto zážitku. Musím Vás velice pochválit, i když mám strach z výšek, což při nádherném letu balónem, který jsme uskutečnili dne 9. 7. 2023 ccca kolem 6:00 hodin jsem vůbec necítil. Pro oba s přítelkyní to byl nádherný zážitek. Dále musím vyzdvihnout práci pana Habána s jeho kolegou, kteři připravily skvělý den pro určitě nás všechny, co jsme se zúčastnily letu balónem ze Žlutic. Pavel Cíl

account_circle Petr Uhlíř
5/5

Skvělé, úžasné, hezky zajištěné, pilot byl velice vtipný, byla příjemná atmosféra a na konci posezení TOP.

account_circle Dana Mončeková
5/5

Let byl úžasný, všechno bylo v pořádku, určitě poletíme znovu,

account_circle Rudolf Volejník
5/5

Bylo to úžasné. Sladění celého týmu a luxusní let!

account_circle Petra Zaťková
5/5

Let balónem byl opravdu ZÁŽITEK !!Super komunikace a lidé též super. Mohu jen a jen všem doporučit!!

account_circle Ján Uchnár
5/5

Všem doporučuji, nezapomenutelný zážitek. :)

account_circle Ladislav Šupol
5/5

absolutní spokojenost se zážitkem. Účastnili jsme se poprvé - bez jakýchkoliv předcházejících zkušeností. Velmi příjemný kapitán balónu. Po celou dobu letu se stále něco dělo - řízené klesání, stoupání, přiblížení. Vše s komentářem a plně profesionální - s pocitem bezpečí. Krásné klidné přistání a příjemné završení letu pasováním. Plánujeme, že si letos znovu zopakujeme na podzim. děkuji a všem doporučuji

account_circle Křivý
5/5

Byl jsem velice spokojen, jednoznačně mohu Vaši agenturu doporučit.

account_circle Marína Hrozinová
5/5

Dobrý den, let balonem byl super (díky povětrnostním podmínkám jsme letěli na d přehradou). Pilot i jeho dva pomocníci byli profesionálové a nechyběl jim ani smysl pro humor. S pozdravem

Napsat dotaz

Místo/a konání zážitku: Klasický let balónem po celé ČR

voucher-image

Podobné zážitky

Sleva
location_on kraj Praha, Jihomoravský kraj, ...
5/5

Let v malém balonu pro max. 10 osob se starty kdekoliv po celé ČR s dárky a piknikem navíc! 

5 290 Kč od 4 990 Kč
Nejprodávanější Sleva
location_on kraj Praha, Jihomoravský kraj, ...
5/5

Romantický let balónem pro dva se starty po celé ČR!

8 580 Kč od 7 980 Kč
Sleva
location_on kraj Hlavní město Praha, Jihomoravský kraj, ...
5/5

Let balónem pouze pro Vaši skupinku se starty kdekoliv po celé ČR!

17 490 Kč od 16 500 Kč
+420 739 044 204
Po - Pá: 9:00 - 16:00
info@impresio.eu
Kudyznudy.cz 5nej.cz