VYBERTE SI ZÁŽITEK

Prémiový let balonem

Let balonem je zážitek, na který doslova nikdy nezapomenete. Prožijte to s námi vše od přípravy balónu po slavnostní křest s přípitkem. Navíc prémiový let balonem je v koši pouze pro 4 osoby - čtěte dále nebo nám zavolejte!

Místo konání zážitku: Brno, Bouzov, Pálava, Český ráj Zobrazit na mapě

Kdy certifikát obdržíte?

E-mailem: ihned

Kurýrem: 29.5. (středa)

Vyberte variantu

Platnost certifikátu je 10 měsíců

Možnost výměny certifikátu zdarma

Vyberte si variantu zážitku Uložit mezi oblíbené

Popis zážitku
Osob
Cena
1 osoba
1
4 950 Kč
-10 % 5 500 Kč
2 osoby
2
9 900 Kč
-10 % 11 000 Kč
3 osoby
3
14 850 Kč
-10 % 16 500 Kč
4 osoby
4
19 800 Kč
-10 % 22 000 Kč

Jak nákup zážitku funguje?

1

Po objednání obdržíte certifikát e-mailem, poštou či osobně.

2

Vyberte si termín, který Vám bude nejvíce vyhovovat. Platnost certifikátu je 10 měsíců

3

Užíjte si nezapomenutelný zážitek

Zážitek obsahuje

 • záruka opravdového letu balónem (dohlednost je větší než 10 km a celková plánovaná délka letu je větší než 5 km, balón letí ve výškách od země do 300 m a během letu vystoupá minimálně 500 m, pokud to podmínky dovolí tak 1000 m nad zemí, maximální důraz je kladen na bezpečnost letu v každé jeho fázi)
 • přivítání s pilotem a seznámení s letem
 • pojištění pasažéra
 • 60 minut letu se zkušeným pilotem
 • slavnostní křest a přípitek sektem
 • pamětní list se jménem pasažéra
 • doprava zpět na místo startu

Délka trvání zážitku

let cca 1 hod. (50 – 70 min. dle podmínek pro přistání), celá akce 3 hodiny

Co zažijete s tímto balíčkem

Setkání s pilotem a posádkou:

Několik hodin před plánovaným časem setkání Vám potvrdíme konání letu s ohledem na aktuální předpověď počasí a upřesníme Vám čas a místo setkání. S Vaším pilotem a posádkou balónu se setkáte na předem domluveném místě, kde Vás podrobně seznámí s celým průběhem letu. Místo setkání je většinou i místem startu balónu, ale je možný také přejezd na jiné místo.

Příprava balónu k letu:

Příprava balónu k letu trvá 15 až 20 minut. Posádka připraví obal balónu, koš, hořáky, láhve s plynem a ostatní nezbytné vybavení a vše důkladně prověří. Přípravy balónu se můžete aktivně účastnit, členové posádky Vám řeknou co a jak. Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni ke startu.

Start, let a přistání:

Během letu můžete fotit, filmovat, telefonovat ale hlavně se dívejte. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů ale během letu vystoupá minimálně do 500 metrů nad zem, kde se konečně můžete pořádně rozhlédnout. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání.

Slavnostní křest:

"V balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý kdo poprvé letí balónem a vrátí se na zem, jako by se podruhé narodil a proto musí být řádně pokřtěn." Proto vždy po letu křtíme "prvoletce", kteří tak získávají nové balonářské jméno.

Návrat z letu:

Po úspěšném letu, sbalení balónu a dopití poslední kapky šampaňského nasedneme do doprovodných vozů a odjedeme zpět na místo startu. Příjezdem na místo startu let končí.

Máte dotazy? :-) Volejte 739 044 204.

Počet osob

Pro prémiový let balonem se používají pouze balony pro max. 4 osoby v koši.

Sezóna, počasí

Lety probíhají po celý rok, je-li vhodné počasí. Balóny jsou závislé na počasí a rychlosti větru. V případě nepříznivého počasí ve zvoleném termínu domluvíme s pasažéry náhradní termín letu. Platnost poukazu je 10 měsíců, ale letenky standardně prodlužujeme v případě nepřízně počasí.

Rezervace

Rezervace prosím provádějte alespoň týden předem.
Realizace je možná v předem vypsaných termínech, konkrétní čas se přizpůsobuje dle ročního období.
Při rezervaci je nutné uvádět HMOTNOST ÚČASTNÍKA a výběr letu RANNÍHO (za úsvitu) nebo VEČERNÍHO (za soumraku).

Rezervujte si termín

Z bezpečnostních důvodů nemohou být přepravovány těhotné ženy a děti o výšce méně než 130 cm. Klienti mladší 15-ti let mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby. Klienti ve věku 15–18 let musí mít písemný souhlas zákonného zástupce. Před letem by se měli se svým ošetřujícím lékařem poradit pasažéři s onemocněním srdce, krevního oběhu, s plicním onemocněním a onemocněním pohybového ústrojí. Hmotnost pasažéra potřebujeme znát předem, pokud přesahuje 100 kg. Bezpečný průběh letu je zaručen profesionálními piloty a sehranou posádkou. Každý pasažér je pojištěn dle norem EU.

Doporučujeme pohodlné, sportovní, tmavší oblečení a pevné boty. V koši balónu není větší zima než na zemi, není třeba se oblékat tepleji. Po dobu letu lze fotit a filmovat. 

Lokality k výběru:

 • BRNO (startovní místa: Brněnská přehrada, Opuštěná, Žabovřesky - golfové hřiště)
 • BOUZOV (startovní místa: parkoviště před hradem Bouzov)
 • PÁLAVA (startovní místa: Amfiteátr Mikulov, Letiště Strachotín, Rybárna Mušov)
 • ČESKÝ RÁJ
 • TELČ (pouze při příležitosti "Balony nad Telčí" 24.-26.8.2018 - rezervujte prosím včas svá místa v koši)

V dané lokalitě pilot v den letu určí místo startu dle počasí a směru větru.

Darujte univerzální certifikát

Dárek, který se bude líbit každému – vybere si sám. Platnost 12 měsíců, elektronická verze nebo luxusní dárkové balení zdarma.

Podobné zážitky v nabídce

nejnižší cena

doporučujeme

Klasický let balonem

Brno, Jihlava, Tišnov, Bouzov, Pálava, Boskovice, Letovice
/ 5

Let balonem je zážitek, na který doslova nikdy nezapomenete. Prožijte to s námi vše od přípravy balónu po slavnostní křest s přípitkem. Navíc získáváte tzv. záruku opravdového letu balonem! Čtěte dále!

od 3 630 Kč

Více

Let balonem Praha

Konopiště, Slapy
/ 5

Let balonem je zážitek plný romantiky, dobrodružství a splněných snů. Balón letí po nebi a nechá se unášet větrem. Během letu objevujete nová místa, která vám jinak zůstávají ukryta, letíte těsně nad korunami stromů, nad hladinou...

od 3 630 Kč

Více