Let balónem Liberec

5 hvězdičky 5/5 (1 recenzí)
                          Odletová místa po celém ...
Odletová místa po celém ...
Let balónem Liberec
Sleva
Doporučujeme
Vyberte si variantu vašeho zážitku
Počet variant (7)

Letenka Klasik pro 1 osobu

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 1
4.290 Kč 3.800 Kč

Letenka Klasik pro 2 osoby

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 2
8.580 Kč 7.600 Kč

Letenka Premium pro 1 osobu

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 1
5.290 Kč 4.800 Kč

Letenka Premium pro 2 osoby

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 2
10.580 Kč 9.600 Kč

Privátní let pro 2 osoby

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 2
16.490 Kč 15.000 Kč

Privátní let pro 3 osoby

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 3
17.990 Kč 16.500 Kč

Privátní let pro 4 osoby

Sleva
Doporučujeme
Místo zážitku Lokalita dle výběru
Počet osob 4
20.990 Kč 19.990 Kč

Nebuďte sardinky! Létáme pouze v malém balónu pro max 10 osob za akční ceny se starty po celém Liberecku!

Ceny od 3.800 Kč
Mapa míst
pořádání zážitku
Mapa
Vše o nákupu
zážitku
Vše o nákupu
Zeptejte se na
dotaz k zážitku
Obálka

Co zažijete Šipka

Let balónem je zážitek, který si na Liberecku užijete jako nikde jinde! Balónovým létáním žijeme a na pohodové atmosféře je to znát od přípravy balónu po křest, který je doslova hotovým ceremoniálem! Prožijte to s námi vše od přípravy balónu po slavnostní křest s přípitkem.

Zažijte let balónem třeba přímo nad Libercem, Český Rájem, Českou lípou, Varnsdorfem nebo Rumburkem. Čeká Vás i trvalá sleva, protože tady létáme rádi! Všichni pasažéři mají místo u kraje koše (děti od 130 cm, aby viděli přes okraj), dostatek prostoru a nerušený výhled. Vždy s Vám letí zkušený pilot, který zajistí pohodovou atmosféru. Platnost poukazu je 24 měsíců! Objednejte si ten nejlepší vyhlídkový let horkovzdušným balónem na Liberecku.

Nelétáme jen na Liberecku, ale po celé republice! Podívejte se na celou naši nabídku: klasických letů balónem, letů balónem pro dva či pro rodinu.

ℹ️Naše cena letu balonem je vždy nastavena tak, aby nemuselo docházet ke zkrácení letu, naopak ve většině případů trvají naše lety déle než hodinu. Nemusíte se ani bát, že bychom Vás nutili do otravné činnosti, jako je práce, jelikož od práce tu máme náš početný tým a Vy se můžete jen kochat pohledem na pracující personál. Pokud se ovšem budete chtít zapojit, rádi Vaši pomoc uvítáme.

Každá letenka vždy obsahuje:

 • Pojištění pasažéra
 • Obsluhu letušky a péče o Vaše pohodlí
 • Let o délce 50 – 70 min, dle povětrnostních podmínek a zajištění bezpečnosti
 • Křest vzduchoplavce s přípitkem
 • Křestní list k zarámování
 • Odvoz na místo startu
 • Tzv. kilometrovné, které si některé společnosti účtují (naši piloti se nachází po celé ČR a tak to za Vámi máme vždy blízko😉)  Cena letenky je tedy v našem ceníku konečná bez dalších příplatků!

Počet osob:
Nebuďte sardinky a zažijte to s námi! Létáme pouze v menším balónu pro max 10 osob + pilot.
V čem je let malým balónem lepší oproti hromadným letům pro 11 a více osob, jejichž hlavním cílem je minimalizace nákladů na úkor lepšího zážitku? Díky menšímu počtu osob na palubě panuje osobitý přístup k pasažérům, pilot se tak může věnovat dostatečně každému z nich. Největší výhodou je rychlost balonu, kdy za kratší dobu vidíte mnohem více!
Nejprodávanější varianty letů vidíte v ceníku, ale pokud máte zájem o jiný počet osob, stačí tento počet nastavit v nákupním košíku a provést pak společnou rezervaci. Těšíme se na Vás! 🤗

Speciální předpoklady:
Děti mladší 12 let včetně mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby. Děti ve věku 13 - 18 let musí mít písemný souhlas rodiče.

Délka letu: let cca 1 hod. (50 – 70 min. dle podmínek pro přistání), celá akce 3 hodiny. A tím, že létáme v malém balónu (tryskáči😊) dostaneme se dál a uvidíte víc!

📹Podívejte se na malou ukázku z výšky našeho balónu 😊!

 

🎈 Klasický let balonem na Liberecku:
Klasický let balónem znamená vyhlídkový let s uvedenými startovními místy (špendlík na mapě je pouze orientační)! Všichni pasažéři mají místo u kraje koše (děti od 130 cm, aby viděli přes okraj), dostatek prostoru a nerušený výhled. Vždy s Vámi letí zkušený pilot, který zajistí pohodovou atmosféru. V ceně je pojištění, letuška, křest vzduchoplavce s přípitkem a občerstvení po přistání.
Nejčastější lokality odkud sdílené lety na Liberecku startujeme: Liberec, Český Ráj, Česká lípa,Varnsdorf, Rumburk, Hrubá skála.
📅 Termíny pro klasický let:
I v sezoně Vám můžeme slíbit termín do týdne pokud se jedná o pracovní dny, víkendové termíny jsou volné dle Vašich možností a obsazenosti pilota max. do 3 týdnů. Neváhejte tedy a ověřte si kapacity před Vaší objednávkou nebo rovnou rezervujte v našem rezervačním systému zde.

 

🎈 Prémiový let balonem (+ piknik) na Liberecku:
Zažijete vyhlídkový let balonem tak jak jej znáte např. z filmu Vratné láhve - je totiž s výhodami a prémiemi navíc! Startovní místa jsou v uvedených lokalitách (špendlík na mapě je pouze orientační)! Nebudete ochuzeni o žádný úhel pohledu z překrásného zážitku.
Nejčastější lokality odkud sdílené lety na Liberecku startujeme: Liberec, Český Ráj, Česká lípa,Varnsdorf, Rumburk, Hrubá skála.
A jaké že to jsou výhody?

 • Během letu Vás rádi vyfotíme z koše balonu, takže budete mít na památku skvělé fotografie a náš pozemní tým se postará o dokumentaci přímo ze země, můžete si tak připomenout nezapomenutelný zážitek každým dnem.
 • Po absolvování letu od nás obdržíte originální dárek na památku.
 • Budete navíc rozmazleni bohatým piknikem, jenž je možné využít v průběhu letu, tak především po přistání po samotném křtu. Můžete se těšit na lahodný sekt, děti na dětský šampus a něco lahodného k zakousnutí – domácí uzené od samotného mistra řezníka. 👌

📅 Termíny pro prémiový let:
I v sezoně Vám můžeme slíbit termín do týdne pokud se jedná o pracovní dny, víkendové termíny jsou volné dle Vašich možností a obsazenosti pilota max. do 3 týdnů. Neváhejte tedy a ověřte si kapacity před Vaší objednávkou nebo rovnou rezervujte v našem rezervačním systému zde.

 

🎈 Privátní let balonem na Liberecku:
Tento let balonem je vhodný jako svatební dar, k výročí svatby nebo k žádosti o ruku. Během letu máte zaručené soukromí, až na pilota, který se Vám stará o poklidný průběh letu.
Startujeme na Liberecku kdekoliv (špendlík na mapě je pouze orientační), i ze zahrad a Vašich obcí. Vybereme vhodnou plochu pro let nad místy, která jsou Vám blízká a přijedeme za Vámi kamkoliv. Balón uhání vždy tím směrem, kam zrovna vane vítr.
Termín letu a místo startu je zcela přizpůsobeno Vašemu přání po dohodě s pilotem.Privátní let balonem obsahuje: pojištění pasažéra, výběr místa startu, kýžené soukromí, křest vzduchoplavce s přípitkem, křestní list k zarámování, obsluha letušky a péče o Vaše pohodlí, piknik, odvoz na místo startu.
📅 Termíny pro privátní let:
Termín letu a místo startu je zcela přizpůsobeno Vašemu přání po dohodě s pilotem.

Průběh zážitku Šipka

Setkání s pilotem a posádkou:
Několik hodin před plánovaným časem setkání Vám potvrdíme konání letu s ohledem na aktuální předpověď počasí a upřesníme Vám čas a místo setkání. S Vaším pilotem a posádkou balónu se setkáte na předem domluveném místě, kde Vás podrobně seznámí s celým průběhem letu. Místo setkání je většinou i místem startu balónu, ale je možný také přejezd na jiné místo.

Příprava balónu k letu:
Příprava balónu k letu trvá 15 až 20 minut. Posádka připraví obal balónu, koš, hořáky, láhve s plynem a ostatní nezbytné vybavení a vše důkladně prověří. Přípravy balónu se můžete aktivně účastnit, členové posádky Vám řeknou co a jak. Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni ke startu.

Start, let a přistání:
Během letu můžete fotit, filmovat, telefonovat ale hlavně se dívejte. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů ale během letu vystoupá minimálně do 500 metrů nad zem, kde se konečně můžete pořádně rozhlédnout. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání.

Slavnostní křest:
"V balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý kdo poprvé letí balónem a vrátí se na zem, jako by se podruhé narodil a proto musí být řádně pokřtěn." Proto vždy po letu křtíme "prvoletce", kteří tak získávají nové balonářské jméno.

Návrat z letu:
Po úspěšném letu, sbalení balónu a dopití poslední kapky šampaňského nasedneme do doprovodných vozů a odjedeme zpět na místo startu. Příjezdem na místo startu let končí.

Recenze zážitku (1) Šipka

„Dobrý den vážení .Byl to krásný let užívala jsem si to moc jenom škoda že ta hodina tak rychle ulítla hoši průvodci byli super jsou moc milí a je s nimi legrace krásný výhled moc jsem si to užila ještě jednou moc děkuji krásný let i program super velké Díky Oldřiška Kvapilová Liberec.“

5 /5

5 hvězdičky

Oldřiška Kvapilová | 1. 11. 2023

Let balónem Liberec | Letenka Klasik pro 1 osobu

Dotazy k zážitku Šipka

Jaká jsou odletová místa pro lety balónem?

odpověd Šipka

Privátní lety startujeme kdekoliv po celé ČR i ze zahrad a Vašich obcí smiley. Přijedeme za Vámi opravdu kamkoliv. Vybereme vhodnou plochu pro let nad místy, která jsou Vám blízká, aby byl Váš let balónem jedinečný zážitek!

 

Sdílené lety (tedy klasickou a prémiovou variantu) odlétáme z těchto lokalit po celé ČR:

Jižní Morava: Brno, Vyškov, Tišnov, Kuřim, Blansko, Rájec Jestřebí, Pálava, Mikulov, Znojmo / Vranov nad Dyjí, Lednicko–Valtický areál a okolí, Kroměříž, Zlín.
Praha a okolí: Karlštejn, Konopiště, Český Šternberk, Český Ráj, Říp / Roudnice n. L.
Severní a západní Čechy: Český ráj, Kost, Trosky, České středohoří (Milešovka), Ústí nad Labem, Plzeň / Žebrák + Zbiroh.
Severní Morava: Šumperk / Jeseník, Potštejn, Vamberk, Žamberk, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Opava, Hradec nad Moravicí, Frýdek Místek / Hukvaldy, Štramberk.
Střední Morava: Olomouc, Bouzov, Svitavy, Boskovice, Letovice, Hranice n.M.
Vysočina: Lipnice n.S. / Humpolec, Pelhřimov, Jihlava, Havl. Brod, Žďár nad Sázavou / Zelená hora, Nové Město na Moravě, Pernštejn, Třebíč, Jemnice, Telč, Seč, Skuteč.
Liberecký a Královehradecký kraj: Hrubá skála, Trosky, Mladějov, Kost, Turnov, Jičín, Sedmihorky, Česká lípa (Máchovo jezero, Bezděz), Liberec, Varnsdorf (Krásná Lípa, Šluknov, Rumburk).
Další: Hluboká nad Vltavou, České Budějovice, Český Krumlov, Nepomuk (u Plzně), Slavonice, Ostrava, Frýdek - Místek, Hradec Králové, Pardubice.

Jaký typ letu balónem si mám vybrat?

odpověd Šipka

Můžete si zvolit více variant jak si vyhlídkový let balonem po celé ČR užít:

 1. Nejprodávanější variantou jsou sdílené lety a to klasický a prémiový let balónem.  Jedná se o lety s ostatními vzduchoplavci v koši balonu. Prémiový let je  navíc obohacen o řadu drobností a piknik.

 2. Finačně náročnější avšak nejvíce luxusní je privátní let balonem, kdy v koši balonu je krom Vás pouze pilot a nejste nikým a ničím rušeni. Privátní let Vám odstartujeme odkudkoliv vyjma soukromých pozemků. Nemusíte se tedy podřizovat termínům nebo místu vzletu a letenka obsahuje všechny výhody prémiového letu jako např. piknik smiley

Může si let balónem užít i dítě?

odpověd Šipka

Určitě ANO!

 • Létání v balónu doporučujeme pro děti s minimální výškou nad 120cm kvůli dohlednosti z hrany koše. Nižší mohou letět s plastovou stoličkou, nicméně pod pět let nedoporučujeme. Koš má zpravidla výšku okolo 110-125cm.
 • Miminko jako pasažéra nedoporučujeme kvůli změnám tlaku, hluku z hořáku apod. Děti pak celý let pláčou.
Vyberte si variantu vašeho zážitku
Počet variant (7)

Letenka Klasik pro 1 osobu

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 1
4.290 Kč 3.800 Kč

Letenka Klasik pro 2 osoby

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 2
8.580 Kč 7.600 Kč

Letenka Premium pro 1 osobu

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 1
5.290 Kč 4.800 Kč

Letenka Premium pro 2 osoby

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 2
10.580 Kč 9.600 Kč

Privátní let pro 2 osoby

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 2
16.490 Kč 15.000 Kč

Privátní let pro 3 osoby

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 3
17.990 Kč 16.500 Kč

Privátní let pro 4 osoby

Sleva
Doporučujeme
Lokalita dle výběru zážitku Lokalita dle výběru
1 osoba Počet osob: 4
20.990 Kč 19.990 Kč

Nebuďte sardinky! Létáme pouze v malém balónu pro max 10 osob za akční ceny se starty po celém Liberecku!

Ceny od 3.800 Kč

Nejžádanější zážitky v sekci vyhlídkový let balónem

Let balónem Český ráj
Sleva
Doporučujeme
5 (12) 5 (12)
                              Odletová místa po celém Českém ráji - čtěte dále!
  
Odletová místa po celém Českém ráji - čtěte dále!

Let balónem Český ráj

od 3.800 Kč
Let balónem pro dva po celé ČR
Sleva
Doporučujeme
5 (20) 5 (20)
                              Odletová místa po celé České republice - čtěte dále!
  
Odletová místa po celé České republice - čtěte dále!

Let balónem pro dva po celé ČR

od 7.980 Kč
Let balónem Brno
Sleva
Doporučujeme
5 (21) 5 (21)
                              Odletová místa po celém Jimohoravském kraji - čtěte dále!
  
Odletová místa po celém Jimohoravském kraji - čtěte dále!

Let balónem Brno

od 3.800 Kč
Privátní let balónem po celé ČR
Sleva
Doporučujeme
5 (8) 5 (8)
                              Odletová místa po celé České republice - čtěte dále!
  
Odletová místa po celé České republice - čtěte dále!

Privátní let balónem po celé ČR

od 15.960 Kč