Základní kurz fotografování

Naučíme vás využívat fotoaparát naplno tak, aby Vaše fotografie měly obrazovou a technickou kvalitu snímku daleko za hranicí běžné rodinné fotografie.

Již máte certifikát?
od 2 650 Kč
Již máte certifikát?
Rezervujte si termín

Výběr varianty

1 osoba
Lokalita dle výběru
Počet osob: 1
2 650 Kč

Co zažijete

Zahoďte nudné návody a přijďte se obohatit do Základního kurzu fotografování. Darovat můžete také certifikát na určenou hodnotu a Vámi obdarovaný si kurz vybere sám z široké nabídky po celé ČR!

Cílem kurzu je vysvětlit základní pojmy a funkce, které Váš konkrétní fotoaparát nabízí a propojení těchto teoretických pojmů v praxi. Především si tedy vše vyzkoušíte v terénu za asistence zkušených lektorů a pochopíte tak širší souvislosti a správná nastavení Vašeho fotoaparátu v konkrétních situacích.

Cílem našich profesionálních lektorů je vysvětlit Vám jednoduše a srozumitelně potřebné základní fotografické pojmy a naučit Vás ovládat fotoaparát tak, abyste uměli efektivně využít všech funkcí, které se Vám nabízí. Po absolvování našeho kurzu budete umět vytvářet technicky správné a esteticky krásné fotografie na první pohled.

Co se naučíte? Stručně: Už vím, jak funguje fotoaparát, Ovládněte svoji techniku, Zdůrazněte správně objekt, Fotografie, které zaujmou, Praxe je základ. Detailní popis kurzu níže v odstavci Průběh zážitku.

Průběh zážitku

Obsah Základního kurzu fotografování:

 • třídy digitálních fotoaparátů a jejich výhody a nevýhody pro vás
 • objektivy a ohniskové vzdálenosti, co je zoom, jeho kreativní využití
 • světlo, měření expozice, korekce expozice
 • histogram a jeho využití
 • vyvážení bílé, jak dosáhnout správných barev
 • co je ISO a jaké hodnoty jsou vhodné
 • čas expozice, využití dlouhých a krátkých časů
 • co dělat proti rozmazaným fotografiím
 • clona a hloubka ostrosti, jak dosáhnout pěkného pozadí
 • pravidla kompozice a estetiky fotografie
 • pokročilé nastavení fotoaparátu
 • vysvětlení základních pravidel při fotografování portrétu, krajiny, pohybu, dětí, zvířat, detailů
 • práce s bleskem
 • příslušenství fotoaparátů, filtry
 • praktické cvičení na učebně i v exteriéru

Budeme se Vám věnovat 2 dny, celkem 12 výukových hodin. Ve všední dny od 13.30 do 18.30, o víkendu z pravidla od 10.00 do 15.00. Účastník kurzu je veden k praktické výuce, vše si zkouší sám na konkrétních příkladech v exteriérech i interiérech. V úvodní části se dozvíte specifika různých druhů fotoaparátů. Poslechnete si, jak funguje fotoaparát a co znamenají pojmy a funkce vašeho přístroje. Správná nastavení zkoušíte přímo v praxi na učebně na vašem fotoaparátu. • Věnovat se budete i kompoziční a výtvarné stránce fotografie. Dozvíte se, jaká příslušenství a jak se nejčastěji využívají pro lepší fotografie. Čeká Vás praxe v exteriérech, kde nejčastěji fotíte. Pro žánry jako portrét, architektura, detail, krajina a pohyb, máme připravena cvičení. Závěrem kurzu je diskuze nad vašimi snímky.

Kdy to můžete zažít? Vyberte z kalendáře.

Pro rezervaci termínu je nutné mít zakoupený certifikát.

Hodnocení skutečných zákazníků (4 recenze)

account_circle Andrea P.
5/5

Profesionálnost, příjemné vystupování, srozumitelný výklad, ochota lektora poradit, prostě vše super. Kurz nad míru naplnil moje očekávání. Děkuji :)

account_circle Alena V.
5/5

Dobrý den, s kurzem jsem byla velmi spokojená. Děkuji za Vaše služby a těším se opět někdy na další zážitky ;-) s Vámi.

account_circle ImpresioAdmin
5/5

Dobrý den paní Kadlecová, děkujeme za Váš zájem, pokud již vlastníte dárkový certifikát Impresio, rezervujte si prosím termín (pokyny k rezervaci naleznete ve svém dárkovém balíčku). V opačném případě prosím objednejte dárkový certifikát - on-line přes nákupní košík, telefonicky, e-mailem nebo osobně viz http://www.impresio.eu/kontakty .

Napsat dotaz

Místo/a konání zážitku

voucher-image

Podobné zážitky

Nejprodávanější Nejnižší cena na trhu
location_on ZOO Brno, ZOO Praha, ...

Máme rádi zvířata! Příjemný den v ZOO plný zajímavých a hlavně užitečných poznatků o focení zvířat, které využijete i při focení svých zvířecích miláčků.

location_on Brno, Plzeň, ...
5/5

Rozumíte pojmům clona, ISO a čas? Ovládáte a znáte funkce digitálního fotoaparátu, ale přesto cítíte, že by Vaše fotografie mohly být lepší, obzvláště když je porovnáte se zkušenými fotografy? Máte dvě možnosti: buď strávíte nespočet hodin samostudiem a zkoušením formou pokus omyl nebo se přihlásíte na náš speciálně navržený kurz. Velmi efektivní a zábavnou formou načerpáte v exteriéru potřebné informace a praktické dovednosti díky zkušeným lektorům NICOM. Pořizujte konečně výjimečné a originální snímky, kterými své diváky ohromíte.

Exkluzivně!
location_on Brno, Plzeň, ...

Darujte certifikát na určenou hodnotu a Vámi obdarovaný si kurz vybere sám z naší široké nabídky po celé ČR!

+420 739 044 204
Po - Pá: 9:00 - 16:00
info@impresio.eu
Kudyznudy.cz 5nej.cz