Větrný tunel Praha - volný pád

5 hvězdičky 5/5 (19 recenzí)
                          Praha Letňany
Praha Letňany
Větrný tunel Praha - volný pád
Doporučujeme
Větrný tunel - simulátor volného pádu Větrný tunel - simulátor volného pádu
Vyberte si variantu vašeho zážitku
Počet variant (4)

(po-čt) 1 osoba, 3 minuty

Místo zážitku Praha Letňany
Počet osob 1
1.990 Kč

1 osoba, 3 minuty

Místo zážitku Praha Letňany
Počet osob 1
2.190 Kč

1 osoba, 6 minut

Místo zážitku Praha Letňany
Počet osob 1
3.590 Kč

1 osoba, 9 minut

Místo zážitku Praha Letňany
Počet osob 1
4.990 Kč

Pojďte si vyzkoušet volný pád jako z letadla v tunelu Praha Letňany!

Ceny od 1.990 Kč
Mapa míst
pořádání zážitku
Mapa
Vše o nákupu
zážitku
Vše o nákupu
Zeptejte se na
dotaz k zážitku
Obálka

Co zažijete Šipka

Náš větrný tunel tedy nenajdete v Brně, Olomouci ani Ostravě. Je to větrný tunel Letňany. A jaká je cena za větrný tunel? Částky jsou dle doby strávené v tunelu od 3 minut za 1 990 Kč pro 1 osobu.

Máte strach vyskočit z letadla? Simulátor volného pádu Vás tohoto strachu zaručeně zbaví. Létání ve větrném tunelu je sport, ale i netradiční zážitek pro všechny.

Zasáhne Vás proud vzduchu přesahující 270 km/h - o síle hurikánu!

Zajímá Vás větrný tunel pro dva❤️? Pak se podívejte na zážitek na Praze Letňany pro dvě osoby. Zakoupit můžete i zvýhodněné poukazy pro rodinu a skupiny.👪

Přijďte si vyzkoušet pocit volného pádu v bezpečí větrného tunelu, v bezpečné výšce a za neustálého dozoru profesionálních instruktorů! Větrný tunel v Praze je simulátor, který generuje svislé proudění vzduchu o rychlosti volného pádu a tím napodobuje jeho podmínky.

📅 Termíny:
Aktuální obsazenost Vám rádi sdělíme dle online kalendáře, prosím neváhejte nás kontaktovat. Provozní doba větrného tunelu je běžně PO– NE: 10:30 – 20:30 hod. Během letních prázdnin je zkrácený provoz

Létání ve větrném tunelu Letňany se řadí mezi adrenalinové zážitky a je určeno všem, kteří chtějí zažít pocit z letu a volného pádu, aniž by měli s létáním předchozí zkušenosti. Je to jediný tunel na světě s kruhovou skleněnou letovou komorou o průměru 4,3 metrů a celkové výšce neuvěřitelných 14 m, ve které si můžete vyzkoušet jaké to je, když vítr fouká rychlostí přes 270 km/h.

ℹ️Vyberte si svou variantu volného pádu 🙂 Varianty jsou rozdělené dle času stráveného v tunelu. Všechny možnosti samozřejmě obsahují vždy kompletní zaškolení zkušeným instruktorem a zapůjčení kompletní výstroje. Balíčky na 30 a 60 minut mají navíc výhodu soukromého létání, kdy je tunel vyhrazen pouze pro Vás! 🤩

 • Základní balíček na 3 minuty je pro ty, kteří by to rádi vyzkoušeli. Absolvujete dva hurikánové 1,5 minutové vstupy (3 minuty volného pádu odpovídají zhruba třem seskoků z letadla). V ceníku je levnější varianta s rezervací pouze mimo populární dny pátky až neděle a dražší varianta, kdy je možné rezervovat kdykoliv od pondělí do neděle v provozní době větrného tunelu.

 • Dvojitý balíček 6 minut v tunelu pro ty, kteří si chtějí osvojit kooordinaci pohybu ve vzduchu při volném pádu. V rámci 4 vstupů (každý v délce 1,5 minuty) si můžete vyzkoušet základní polohu a koordinaci těla při volném pádu.

 • Trojitý balíček 9 minut volného pádu je optimální volba pro úplné začátečníky, kteří by se možná rádi věnovali tomuto sportu o něco více. Můžete se naučit koordinovat pohyby tak, abyste byli schopni nejen stabilně setrvat bez pomoci instruktora na místě, ale abyste dokázali dolétnout na určenou pozici, měnit výšku vašeho letu, otáčet se a další základy zvládnutí volného pádu. 👌

📷 Větrný tunel Praha Letňany je vybaven záznamovým systémem, který umožňuje získat video záznam z Vašeho letu jako vzpomínku na tento nevšední zážitek. Odkaz na 4K video s Vaším letem obdržíte přes odkaz (je možné zakoupit za příplatek k variantám výše nebo až na místě, obojí za stejnou cenu).

Cena za létání v tunelu Letňany vždy obsahuje:

 • zakoupené minuty v tunelu
 • instruktáž před letem
 • péče milého instruktora přímo v tunelu
 • zapůjčení veškerého vybavení

Sezóna, počasí:
Větrný tunel není závislý na počasí a Vy můžete létat kdykoli v průběhu celého roku.

Průběh zážitku Šipka

Každý letec před samotným letem dostane podrobnou instruktáž od kvalifikovaných instruktorů. Je mu zapůjčeno ochranné vybavení, tedy kombinéza, helma, brýle, popřípadě rukavice. Po této instruktáži se klient odebere k letové komoře. Po celou dobu letu je klient pod neustálým dohledem instruktora, který mu pomáhá jak ovládat své tělo v proudu vzduchu. Jednotlivé vstupy jsou z důvodu fyzické náročnosti této disciplíny doporučené po 1,5min. Po skončení letu je klientovi puštěn záznam celého letu, na který se může podívat a s instruktorem provést jeho rozbor.

A jaké jsou předpoklady pro to, abyste mohli ve větrném tunelu Letňany létat:

 • Tato zábava (sport) je určena všem fyzicky zdravým osobám ve věku od 5 do 100 let. Není třeba předchozích zkušeností, ani speciální fyzické přípravy. Po krátké instruktáži se každý naučí ovládat své tělo ve volném pádu již během prvních vstupů do tunelu. Klient mladší 18ti let pak potřebuje souhlas jednoho z rodičů nebo zákonných zástupců. Doporučený váhový limit 130 Kg.
 • S výškou není problém, jsou k dispozici i dlouhé kombinézy. Spíše je problém pokud letec má více jak 130kg. Největší kombinéza je očíslována XXXL, ale pokud se do ní letec nevejde, nemůže létat.
 • Nesmí létat těhotné ženy, lidé kterým vypadávají ramenní klouby, lidé co mají problémy se zády, lidé s kardiovaskulárními onemocněními a děti mladší 5ti let.
 • Létáme i s tělesně postiženými, pouze je nutné předem nahlásit příchod takové osoby, aby jsme měli k dispozici dva instruktory.

🍔 Svůj zážitek můžete obohatit o návštěvu restaurace, která je součástí areálu. Nejedná se o žádnou závodní jídelnu, ale parádní jídlo třeba i formou denního menu. Součástí restaurace je také dětský koutek a v nabídce restaurace najdete mimo jiné i dětské pečené nanuky, bezlepkové dorty, ovocné tartaletky a další výborné dezerty.

☀️Nově najdete v areálu větrného tunel utaké terasu, která v teplých měsících nabízí prostor k relaxaci a trávení času s přáteli u dobého pití či jídla. Terasa má plně vybavený bar a nabízí voňavé chuťovky z grilu – steaky, klobásy, burgery, sýry.

ℹ️Větrný tunel nabízí zdarma parkování přímo pod budovou a bezbariérový přístup.

Recenze zážitku (19) Šipka

„Skvělý zážitek a perfektní instruktorka, vysvětlila, pomáhala, naprostá spokojenost.“

5 /5

5 hvězdičky

Matěj Konáš | 14. 12. 2021

Větrný tunel Praha - volný pád | Praha Letňany | (po-čt) 1 osoba, 3 minuty

„Létání v tunelu jsem absolvoval minulý víkend a byl to opravdu parádní adrenalinový zážitek. Uvolněná atmosféra a pohodový přístup instruktora zahnaly mé počáteční obavy, když jsem hned při příchodu spatřil, jak instruktor se svými svěřenci létá v tunelu nahoru a dolů. Taky moc děkuju za milý a vstřícný přístup agentury Impressio, která mi vždy vyšla trpělivě a ochotně vstříc, když jsem několikrát měnil termín a prodlužoval certifikát. Díky!“

5 /5

5 hvězdičky

Petr Náhlovský | 5. 12. 2017

„Dobrý den, byl to pro mne super zážitek za což děkuji své manželce, od které jsem dostal báječný dárek k narozeninám. Hlavě však bezvadnému instruktorovi, který mi svým profesionálním přístupem mi dodával jistotu. “

5 /5

5 hvězdičky

Pavel Duchan | 21. 9. 2017

Dotazy k zážitku Šipka

K tomuto produktu nejsou žádné dotazy

Vyberte si variantu vašeho zážitku
Počet variant (4)

(po-čt) 1 osoba, 3 minuty

Lokalita dle výběru zážitku Praha Letňany
1 osoba Počet osob: 1
1.990 Kč

1 osoba, 3 minuty

Lokalita dle výběru zážitku Praha Letňany
1 osoba Počet osob: 1
2.190 Kč

1 osoba, 6 minut

Lokalita dle výběru zážitku Praha Letňany
1 osoba Počet osob: 1
3.590 Kč

1 osoba, 9 minut

Lokalita dle výběru zážitku Praha Letňany
1 osoba Počet osob: 1
4.990 Kč

Pojďte si vyzkoušet volný pád jako z letadla v tunelu Praha Letňany!

Ceny od 1.990 Kč