Akrobatický let Extra 330 LT Brno

Akrobatický speciál, který zaručí EXTRA zážitky pro všechny! Usedněte do Formule 1 mezi akrobatickými letadly. Podívejte se na další zážitky ve vzduchu!

Již máte certifikát?
Zážitek již není dostupný
Zážitek již není dostupný
Již máte certifikát?
Rezervujte si termín

Akrobatický speciál, který zaručí EXTRA zážitky pro všechny! Usedněte do Formule 1 mezi akrobatickými letadly. Podívejte se na další zážitky ve vzduchu!

Co zažijete

Extra zážitek v Extra stroji! Jeden z našich nejnovějších akrobatických přírůstků - speciál Extra 330 LT - nabízí opravdu Extrémní zkušenost v Extrémních polohách. Nebo se raději chcete proletět s touhle krasavicí jen tak rovně? Není problém, ozvěte se nám a vymyslíme vám zážitek na míru.

Poprvé v Brně provozujeme jiný akrobatický letoun, než Zlín. Jedná se o zbrusu nový dvoumístný akrobatický speciál EXTRA 330LT, kterých je v českém rejstříku CZ pouhých 7 kusů. 

Poprvé v historii můžete v Brně nastoupit do zbrusu nového akrobatického speciálu EXTRA 330LT, kterých je v českém rejstříku pouhých 8 kusů. Přijďte si pro EXTRA porci adrenalinu s piloty vyškolenými samotným trenérem české akrobatické reprezentace!

Na palubě vás čeká nová akrobatická sestava, poznáte EXTRA dravost i hravost, vývrtky, přemety, překruty, nožový let i kobru, která vás neuštkne, ale naplní emocemi.

Letoun dovede vzlétnout a vystoupat do potřebné výšky EXTRA rychle. Přibližně za dvě minuty jste připraveni k akrobacii, podobně dlouho trvá návrat. Jednoduše si tedy spočítejte, jak dlouho vám bude pilot motat hlavu 😊 Pravidla si však pořád určujete sami, dopřejte si EXTRA zážitek na míru!

Historie:

Letoun EXTRA vznikl spojením sil německého akrobata Waltera Extry se svým švýcarským kolegou Ericem Müllerem. Rozhodli se sestavit akrobatické letadlo podle svých představ, s nesmělým cílem sesadit z pomyslného trůnu tehdy kralující Zlin Z-50LS. Vznikl tak v roce 1984 letoun EXTRA 230, avšak celodřevěná konstrukce se ukázala pro další rozvoj značně omezující. Pod rukama konstruktérů se následně začal rodit zcela nový dvoumístný typ zalétaný v roce 1988, nesoucí označení Extra 300. Na konstrukci byl využit kov a kompozity (uhlík a sklo), křídlo a ocasní plochy jsou celokompozitové. Postupně byly vyvinuty i jednomístné verze s křídlem umístěným níže pod osou letadla Extra 300S.

Akrobatické letouny Extra pohání plochý šestiválcový motor Textron Lycoming AEIO-540.

Technické parametry:

  • Maximální rychlost 405 km/h
  • Rychlost při akrobacii 290 km/h
  • Rozpětí křídel 8m
  • Celková délka letounu 7m
  • Přetížení +/- 10 G (certifikovaný faktor EASA)

Průběh zážitku

Po té co usednete s pilotem do dvoumístného letounu, pocítíte přetížení při ostrých zatáčkách, výkrutech, souvratech, přemetech, letu na zádech či střemhlavém letu a poznáte jaké to je být akrobatickým hrdinou…i takto může vypadat Váš akrobatický let. Intenzitu akrobatických prvků však domlouváte s pilotem přes sluchátka přímo v kabině, dle Vašeho aktuálního stavu 😊

Napsat dotaz

Místo/a konání zážitku

voucher-image

Podobné zážitky

V PROVOZU
location_on Praha, Brno, ...
5 /5

Zkuste si jaké to je pilotovat opravdové letadlo! K výběru jsou letiště po celé ČR, termíny na přání a letadlo máte pouze pro sebe 😊

V PROVOZU
location_on Praha, Hradec Králové, ...
5 /5

Zažijte individuální let s instruktorem ve vrtulníku Robinson. Termín i trasu si můžete zvolit dle přání!

Nejprodávanější
location_on Dle výběru zážitku

Vyberte dárkový poukaz v hodnotě💰, kterou si zvolíte, a obdarovaný si vybere dle vlastního přání jakýkoliv zážitek z naší nabídky. ⌛Dárkový voucher na zážitky platí 24 měsíců!

+420 739 044 204
Po - Pá: 9:00 - 16:00
info@impresio.eu
Adresa:
Kopečná 940/14, Brno
Kudyznudy.cz