Let balónem Brno

Let balónem nad Brnem je zážitek, na který doslova nikdy nezapomenete. Prožijte to s námi vše od přípravy balónu po slavnostní křest s přípitkem.

Již máte certifikát?
od 3 980 Kč
Již máte certifikát?
Rezervujte si termín

Výběr varianty

Sleva
Letenka Klasik pro 1 osobu
Brno
Počet osob: 1
4 190 Kč 3 980 Kč
Sleva
Letenka Klasik pro 2 osoby
Brno
Počet osob: 2
8 380 Kč 7 960 Kč
Sleva
Letenka Premium pro 1 osobu
Brno
Počet osob: 1
5 290 Kč 5 050 Kč
Sleva
Letenka Premium pro 2 osoby
Brno
Počet osob: 2
10 580 Kč 10 100 Kč
Sleva
Privátní let pro 2 osoby
Brno
Počet osob: 2
15 490 Kč 14 250 Kč

Co zažijete

Zažijte let balónem nad Brnem! Všichni pasažéři mají místo u kraje koše (děti od 130 cm, aby viděli přes okraj), dostatek prostoru a nerušený výhled. Zkušený pilot, který zajistí pohodovou atmosféru. Platnost poukazu je 24 měsíců! Objednejte si ten nejlepší vyhlídkový let horkovzdušným balónem v Brně

Létání přes Brno a jeho okolí nabízí jedinečnou kombinaci letu přes velké město, přehradu, hrady Veveří a Špilberk, kostely a hlavně volnou přírodu. Je to nádherný zážitek nejen pro brňáky a turisty.

Brno známe jako své boty a balónovým létáním žijeme!

Město Brno je nejzelenějším městem v ČR - kopce plné lesů, zahrad a parků (Holedná, Kraví a Zaječí hora, Špilberk, Palackého vrch, Hády) a samotné městské parky. Balón nabízí netradiční pohled na známá místa - Petrov, Parnas, chrám svatého Václava, vila Tugendhat, Výstaviště, současně objevuje zákoutí dvorů, terasy a členité střechy. Na severu a západě města začíná Drahanská a Českomoravská vrchovina.

Létáme nejen v Brně, ale po celé Jižní Moravě. Nejoblíbenější trasy jsou: Brno, Vyškov, Tišnov, Kuřim, Blansko, Rájec Jestřebí, Pálava, Znojmo / Vranov nad Dyjí, Lednicko–Valtický areál a okolí, Kroměříž, Zlín. Vychutnejte si i vy tyto krásy 😊

Nebuďte sardinky a zažijte klasický let balónem s námi! Létáme pouze v menším balónu pro max 10 osob. Oproti hromadným letům pro 10 a více osob, jejichž hlavním cílem je minimalizace nákladů na úkor lepšího zážitku. Díky menšímu počtu osob na palubě panuje osobitý přístup k pasažérům a pilot se tak může věnovat dostatečně každému z nich.

Při prémiovém letu budete navíc rozmazleni drobnými dárky a bohatým občerstvením, jenž je možné využít v průběhu letu, tak především po přistání po samotném křtu. Můžete se těšit na ta lahodný sekt, děti na dětský šampus a něco lahodného k zakousnutí – domácí uzené od samotného mistra řezníka. 👌

U privátních letů si termín letu a místo startu volíte zcela sami po dohodě s pilotem. Startujeme kdekoliv i ze zahrad a Vašich obcí. Vybereme vhodnou plochu pro let nad místy, která jsou Vám blízká a přijedeme za Vámi kamkoliv.

Odkud a kam se balónem létá?
Start je v uvedených lokalitách dle domluvy s pilotem a balón uhání vždy tím směrem, kam zrovna vane vítr 😊

Délka letu: let cca 1 hod. (50 – 70 min. dle podmínek pro přistání), celá akce 3 hodiny.

ℹ️Naše ceny jsou nastaveny tak, aby nemuselo docházet ke zkrácení letu, naopak ve většině případů trvají naše lety déle než hodinu. Nemusíte se ani bát, že bychom Vás nutili do otravné činnosti, jako je práce, jelikož od práce tu máme náš početný tým a Vy se můžete jen kochat pohledem na pracující personál. Pokud se Vám ovšem budete chtít zapojit, rádi Vaši pomoc uvítáme.

Rezervujte v našem rezervačním systému zde 🤗

Chce zažít let balónem pro větší skupinu osob? Podívejte se na celou naši nabídku privátních letů  pro rodinu či pracovní tým nebo skupinu přátel. Podívejte se také na klasické lety a prémiové lety balonem pro až 4 osoby, od 5 osob výše se vyplatí již privátní let.😊

Průběh zážitku

Setkání s pilotem a posádkou:

Několik hodin před plánovaným časem setkání Vám potvrdíme konání letu s ohledem na aktuální předpověď počasí a upřesníme Vám čas a místo setkání. S Vaším pilotem a posádkou balónu se setkáte na předem domluveném místě, kde Vás podrobně seznámí s celým průběhem letu. Místo setkání je většinou i místem startu balónu, ale je možný také přejezd na jiné místo.

Příprava balónu k letu:

Příprava balónu k letu trvá 15 až 20 minut. Posádka připraví obal balónu, koš, hořáky, láhve s plynem a ostatní nezbytné vybavení a vše důkladně prověří. Přípravy balónu se můžete aktivně účastnit, členové posádky Vám řeknou co a jak. Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni ke startu.

Start, let a přistání:

Během letu můžete fotit, filmovat, telefonovat ale hlavně se dívejte. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů ale během letu vystoupá minimálně do 500 metrů nad zem, kde se konečně můžete pořádně rozhlédnout. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání.

Slavnostní křest:

"V balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý kdo poprvé letí balónem a vrátí se na zem, jako by se podruhé narodil a proto musí být řádně pokřtěn." Proto vždy po letu křtíme "prvoletce", kteří tak získávají nové balonářské jméno.

Návrat z letu:

Po úspěšném letu, sbalení balónu a dopití poslední kapky šampaňského nasedneme do doprovodných vozů a odjedeme zpět na místo startu. Příjezdem na místo startu let končí.

Hodnocení skutečných zákazníků (12 recenzí)

account_circle Ondrůšková Renata
5/5

Let balónem se mi velmi líbil,předčil mé očekávání,určitě bych ho doporučila i ostatním hledačům skvělých zážitků. Pan pilot byl velmi příjemný a profesionální,skvěle sehraný se svým kolegou na zemi. Ještě jednou děkuji

Napsat dotaz

Místo/a konání zážitku

voucher-image

Podobné zážitky

Novinka Sleva
location_on kraj Praha, Jihomoravský kraj, ...
5/5

Let balónem je zážitek, na který doslova nikdy nezapomenete. Nechte se rozmazlit drobnými dárky a bohatým občerstvením.

5 290 Kč od 5 050 Kč
Nejprodávanější Nejnižší cena na trhu Sleva
location_on kraj Praha, Jihomoravský kraj, ...
5/5

Romantický let balónem pouze pro Vás dva v Brně, Praze nebo po celé ČR! Zažijte neopakovatelný pocit, kdy plujete vzduchem v absolutním tichu za občasných zvuků hořáku.

15 490 Kč od 14 250 Kč
Nejprodávanější Nejnižší cena na trhu Sleva
location_on kraj Hlavní město Praha, Jihomoravský kraj, ...
5/5

Privátní let balónem pro rodinu, pro 3 osoby nebo pro váš celý pracovní tým.

16 490 Kč od 15 200 Kč
+420 739 044 204
Po - Pá: 9:00 - 16:00
info@impresio.eu
Adresa:
Kopečná 940/14, Brno
Kudyznudy.cz